Jeden z najväčších seriálových hitov na Netflixe, Stranger Things, bude s trochou šťastia už na budúci rok pokračovať svojou štvrtou sériou. Jej nakrúcanie je aktuálne v plnom prúde, poznáme už aj nové herecké tváre, ktoré sa v pokračovaní objavia.

Filmový web Variety informuje celkovo o ôsmych hereckých posilách, ktoré budú v pokračovaní asistovať dobre známym postavám z predošlých sérií. Najväčšiu pozornosť medzi nimi budí nemecký herec Tom Wlaschiha, známy z populárnej fantasy série Game of Thrones.

Tom Wlaschiha v Hrách o tróny patril k jedným z najobľúbenejších postáv, v sérii od HBO stvárnil člena Faceless Men of Braavos, ktorí sa vyznačovali možnosťou premeny vzhľadu. Sľubne pôsobí aj účasť herca Roberta Englunda, ktorého diváci poznajú z hororovej série Nočná mora z Elm Street.

Zároveň už sú známe aj detaily k postavám, ktoré si noví herci v štvrtej sérii Stranger Things zahrajú, pokiaľ si seriál zatiaľ nevidel, prípadne si nechceš kaziť prekvapenie, nasledujúce riadky čítaj len na vlastné riziko.

Robert Edlund/Tom Wlaschiha Wikimedia / HBO

Robert Englund (séria Nočná mora z Elm Street) stvárni postavu narušeného a nebezpečného psychopata Victora Creela, ktorý je umiestnený v psychiatrickej liečebni za brutálnu vraždu. Hviezda Game of Thrones Tom Wlaschiha sa naopak vžije do role ruského väzenského dozorcu menom Dmitri, ktorý sa postupne spriatelí s Hopperom. Tvorcovia postavu Dmitriho opisujú ako chytrého a charizmatického jedinca, ktorého sympatický vzhľad však môže klamať.

Ďalej v pokračovaní uvidíme aj postavu Petera Ballarda, citlivého a starostlivého zamestnanca psychiatrickej liečebne, ktorý sa už nemôže prizerať na násilie páchané na jeho rezidentoch. Postavu stvárni britský herec Jamie Campbell Bower, známy napríklad zo Sweeny Todd alebo akčnej fantasy The Mortal Instruments: City of Bones.

Dôležitú rolu podľa všetkého bude hrať aj herec Joseph Quinn (Catherine the Great), ktorý sa podľa opisu ocitne v epicentre desivých udalostí novej série. Quinn podobizeň prepožičia postave menom Eddie Munson, ktorá miluje metal a zároveň je zakladateľom D&D klubu na strednej škole v Hawkinse.

Jamie Campbell Bower / Sherman Augustus / Joseph Quinn Zdroj: Wikimedia / YouTube

Silnou vedľajšou postavou by sa mohol ukázať aj Sherman Augustus (Into the Badlands), ktorý si zahrá podplukovníka Sullivana. Ten by mal mať kľúčové slovo pri vyšetrovaní záhadných udalostí a podľa všetkého vie, ako zlo v Hawkinse raz a navždy zastaviť.

26-ročný americký herec Mason Dye (The Goldbergs) sa v štvrtej sérii Stranger Things vžije do kože Jasona Carvera, synáčika z bohatej rodiny, ktorý má všetko, na čo si spomenie, a to vrátane najkrajšej kočky na škole. Jasonov perfektný svet sa však s udalosťami novej série bude čoraz viac rúcať.

Posledné dve herecké posily predstavujú Nikola Djuricko (Genius) a Eduardo Franco (Booksmart). Prvý menovaný si zahrá postavu nepredvídateľného ruského pašeráka Yuriho, druhý zasa Jonnatanovho nového najlepšieho priateľa Argyla, ktorý je vášnivým konzumentom marihuany a roznášačom pizze.

Nikola Djuricko / Eduardo Franco Zdroj: Wikimedia / YouTube

Nové herecké tváre sú teda známe a čo-to napovedajú aj o smerovaní štvrtej série, ktorá rozhodne patrí k najočakávanejším seriálom súčasnosti. Kedy sa jej dočkáme, nateraz nie je známe, všetko záleží predovšetkým od vývoja pandemickej situácie vo svete.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú