Zaklínač sa nám budúci rok predstaví s druhou sériou, ktorá sa nedávno konečne začala natáčať. Štáb pri produkcii seriálu plánuje navštíviť aj Slovensko, no tvorcovia sú na informácie zatiaľ pomerne skúpi. Môžeme si byť istí, že kontroverzné skákanie medzi časovými rovinami bude minulosťou, zároveň poznáme aj nové herecké posily, ktoré v druhej sérii uvidíme.

Niektorí z hercov sa objavia len v jednej či dvoch epizódach, iní budú mať naopak dôležitú úlohu a uvidíme ich naprieč celým pokračovaním. Prinášame kompletný prehľad najdôležitejších hereckých tvári druhej série Zaklínača, spoločne s ich stručným popisom a možno rolou v seriáli.

Kristofer Hivju Nivellen

HBO

Najzvučnejším novým hereckým menom v druhej sérii je charizmatický Islanďan Kristofer Hivju, ktorého si mnohí diváci zamilovali v role Tormunda Giantsbanea v Game of Thrones. Hivju si v pokračovaní zahrá aristokrata menom Nivellen, ktorý bol prekliaty kvôli spáchanému zločinu a musí znášať podobu monštra.

Nivellen je ústrednou postavou v poviedke od Andrzeja Sapkowskeho s názvom A Grain of Truth, ktorú fanúšikovia opisujú ako netradičné poňatie rozprávkovej klasiky Kráska a zviera. Keďže pôjde len o krátku poviedku, Hivju si s najväčšou pravdepodobnosťou zahrá len v jednej epizóde a nepredpokladá sa, že by mal mať v rámci druhej série významnejšiu úlohu.

Kim Bodnia Vesemir

BBC America / CD Projekt Red

Oveľa väčší priestor v druhej sérii Zaklínača dostane dánsky herec Kim Bodnia, ktorého si televízni fanúšikovia môžu pamätať zo seriálov Killing Eve či The Bridge. Herecký veterán sa vžije do role Vesemira, najstaršieho žijúceho Zaklínača v seriáli, ktorý vychoval Geralta a priučil ho jeho remeslu. Zároveň sa predpokladá, že Vesemir bude najdôležitejšou novou postavou druhej série.

Vesemir má s Geraltom blízky, takmer otcovský vzťah a patrí medzi malú hŕstku ľudí, na ktorých Geraltovi skutočne záleží. Charizmatický Veterán zároveň patrí do nepočetnej skupiny Zaklínačov, ktorí prežili masaker v domovskej pevnosti Kaer Morhen, čo z neho spravilo tvrdého, no bdelého ochrancu ohrozeného rádu lovcov monštier.

Agnes Born – Vereena

YouTube/Ossa

Podobne ako Kristofer Hivju bude aj herečka Agnes Bjorn zohrávať kľúčovú úlohu v dejovej línii podľa poviedky A Grain of Truth. Tá by mala pokrývať nosnú časť úvodnej epizódy druhej série. Agnes Born v pokračovaní Zaklínača stvárni postavu Vereeny, ktorá je jedinou spoločníčkou a zároveň láskou prekliateho Nivellena.

Vereena je na prvý pohľad krásna a zraniteľná žena, ktorá je však v prípade ohrozenia schopná brutálneho násilia. Fanúšikovia univerza Zaklínača možno dobre vedia, odkiaľ Vereena čerpá svoju silu, bez zbytočných spoilerov prezradíme len toľko, že zdanie krehkej ženy môže kruto klamať.

Basil Eidenbenz – Eskel

YouTube/Screenshot

Druhá séria nás zavedie aj do pevnosti Zaklínačov, Kaer Morhen, kde Geralt okrem svojho učiteľa Vesemira stretne starých známych a priateľov. Jedným z najbližších z nich je aj Eskel, ktorého mal v pokračovaní pôvodne stvárniť dánsky herec Thue Ersted Rasmussen, kvôli odkladom s nakrúcaním však jeho miesto zaujal 27-ročný švajčiarsky umelec Basil Eidenbenz.

Eskel sa objavil nielen v knihách, ale tiež v herných prevedeniach Zaklínača a predovšetkým vďaka zjazvenej patrí k nezabudnuteľným postavám poľskej fantasy. S danou postavou sa v pôvodnom scenári druhej série podľa Redanian Intelligence vôbec nepočítalo, nie je preto úplne jasné, akú veľkú úlohu bude Eskel zastávať. Fanúšikovia sa domnievajú, že jeho účasť by mohla priblížiť okolnosti, ako k hlbokým jazvám na tvári Eskel prišiel.

Paul Bullion Lambert 

YouTube/Ossa

Geralta bude naprieč druhou sériou sprevádzať aj ďalší blízky priateľ, Zaklínač Lambert. Ten z knižnej i hernej série známy nielen vďaka uštipačnému humoru a ostrému jazyku, ale tiež kvôli smrtiacej práci s mečom, ktorú ovláda dokonale a vyrovná sa mu v nej len málokto.

S mečom a bojovými choreografiami sa zoznamuje už aj britský herec Paul Bullion (Peaky Blinders), ktorý sa na Twitteri viackrát pochválil videami priamo z tréningov a Lamberta v pokračovaní stvárni. Postave Lamberta by mala zároveň patriť väčšia úloha, pravdepodobne aj preto, že sa vo veľkej miere podieľal na výcviku princeznej Ciri.

Yasen Atour Coën

YouTube/Ossa

Práci s mečom a disciplíne bude Ciri v pevnosti Kaer Morhen učiť aj ďalší Zaklínač menom Coën. Ten je v knihách zobrazený ako mierny outsider, keďže nepatrí do Školy Vlka, pod ktorou boli vyučení všetci zo zmienených Zaklínačov vyššie, a to vrátane Geralta. Napriek tomu si Coën so Ciri vybuduje pevné puto a dvojica sa stane priateľmi.

Seriálovú podobu Coënovi prepožičia americký herec Yasen Atour, ktorého diváci mohli v menších úlohách vidieť napríklad v Mission Impossible: 5 či Ben-Hur. Postava Coëna sa vyskytla aj v prvej časti herného Zaklínača, uvidíme, či sa tvorcovia seriálu budú držať jeho pôvodného tragického príbehu alebo si pre danú postavu nachystali niečo vlastné.

Mecia Simson Francesca

YouTube/Ossa

Exotická britská kráska a top modelka Mecia Simson sa do hereckého tímu Zaklínača v žiadnom prípade nedostala náhodou. Francesca Findabair, ktorú v seriáli stvárni, je totiž opisovaná ako najkrajšia žena na svete. Zvodná elfka okrem krásnej tváre a dokonalej postavy disponuje aj magickými zručnosťami a ostrým intelektom.

Určite nezmeškaj
Dychberúca história Zaklínača: Od národného pokladu až po svetový fenomén, ktorý hrajú aj Japonci

Francesca je nebezpečnou politickou hráčkou, prominentnou členkou Lóže čarodejníc a disponuje vzácnymi vedomosťami o Staršej krvi, ktorá koluje v žilách Ciri. Vyskytla sa celkovo v štvorici kníh od Sapkowskeho, ide teda o dôležitú postavu, ktorú pravdepodobne uvidíme aj v ďalších chystaných sériách.

Aisha Fabienne Ross –  Lydia

YouTube/Ossa

Lydia je čarodejníčka a asistentka mocného mága Vilgefortza, ktorého sme mohli vidieť vo vybraných častiach prvej série. Vilgefortz sa vráti aj v pokračovaní, kde ho bude sprevádzať pôvabná Aisha Fabienne Ross v role jeho šarmantnej pomocníčky. Dvojica má medzi sebou komplikovaný vzťah a Lydia je svojmu pánovi celkom oddaná.

Jej krása je však iba ilúziou, v skutočnosti má totiž Lydia znetvorenú tvár kvôli nevydarenému experimentu so starodávnym artefaktom, na ktorom sa na naliehanie Vilgefortza aj napriek výhradám zúčastnila. Potvrdené bolo, že postava Lydie sa objaví v dvoch epizódach.

Carmel Laniado – Violet

YouTube/Ossa

Najzáhadnejšiu posilu nových hereckých tvárí v druhej sérii predstavuje britská tínedžerka Carmel Laniado, ktorá si v pokračovaní zahrá postavu Violet. Jej účasť bola potvrdená najmenej v troch epizódach, okrem tvorcov však aktuálne nikto nemá tušenie, akú rolu bude Violet v rámci pokračovania zohrávať.

O postave sa totiž nepíše v žiadnej z vydaných kníh, nevyskytuje sa ani v hernej trilógii. Jediné informácie o mladej postave má aktuálne portál Deadline, ktorý Violet opisuje ako hravé a chytré dievča s rozmarným správaním a občasnými sadistickými sklonmi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú