banner-p9Hlavný predstaviteľ spoločnosti Huawei, Richard Yu, sa minulý rok nechal počuť, že 2K displeje sú v smartfónoch zbytočné, keďže predstavujú zvýšenú energetickú náročnosť, čo má negatívny vplyv na výdrž batérií. Okrem toho 2K rozlíšenie je na pomerne malých displejoch na nerozoznanie od FullHD rozlíšenia. Nedávno sa však začali objavovať špekulácie, že Huawei predsa len čoskoro príde so zariadením, ktoré bude vybavené 2K displejom. To sa následne potvrdilo, keď model Honor V8 prešiel certifikáciou TENAA, a bude tak prvým smartfónom spoločnosti s takýmto vysokým rozlíšením displeja.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Teraz nám CEO spoločnosti odhaľuje viacero podrobností prečo sa tento rok v spoločnosti rozhodli prísť s 2K displejom. Takéto rozlíšenie so sebou prináša problémy, ako nadmerné zahrievanie a spotreba energie, a to následne súvisí so zníženou výdržou na jedno nabitie. Mnoho výrobcov sa napriek týmto negatívnym aspektom rozhodli využiť túto technológiu vo svojich modeloch, často však na úkor používateľského zážitku. Napokon, videli sme hneď niekoľko výrobcov, ktorí sa kvôli spomínaným problémom vrátili pri svojich vlajkových lodiach k FullHD displejom. Huawei však tvrdí, že na tejto technológii zapracoval a dokázal ju zdokonaliť. Ďalším dôležitým faktorom rozhodnutia bol aj zvyšujúci sa záujem o virtuálnu realitu, pre ktorú je 2K rozlíšenie kľúčové.

Honor 7 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Huawei Honor V8 , ktorý ako prvý model výrobcu príde s 2K displejom

Honor V8 v certifikačnom úrade TENAA

Na potvrdenie slov o zlepšení nedostatkov vysokého rozlíšenia si budeme musieť ešte nejaký čas počkať, kým nebude možné reálne otestovať túto novú technológiu od Huawei. Zaujímavosťou je, že prvým zariadením, ktoré využije toto vysoké rozlíšenie displeja, nebude žiadny model zo série „P“, ale pôjde o model Honor V8, ktorý sa skôr považuje za cenovo dostupnejšiu vlajkovú loď. Ďalšou silnou stránkou tohto smartfónu by mal byť duálny fotoaparát, podľa všetkého však tentoraz nepríde s certifikáciou Leica. Predstavenie sa bude konať 10. mája, a tak sa máme v tento deň na čo tešiť, keďže zároveň očakávame Xiaomi Max s novým MIUI 8 a tiež fitness náramok Mi Band 2.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom