Xiaomi Max by mohol byť prvým zariadením s MIUI 8. Novú nadstavbu uvidíme už 10. mája

banner-redmi3pro
Xiaomi Max bude najväčší Xiaomi smartfón doteraz, ktorého predstavenie je naplánované na 10.mája. Spolu s ním sa chystá aj uvedenie ďalšej generácie MIUI ROM založenej na najnovšom Androide – MIUI V8. Tieto nadväzujúce udalosti dávajú tušiť možnému spojeniu Xiaomi Max a MIUI 8.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Vlastná ROM od Xiaomi, MIUI, sa na trhu pohybuje dokonca dlhšie ako prvé smartfóny tejto značky. Momentálne je MIUI vo svojej 7. verzii, avšak mnohí namietajú, že posledné veľké zmeny priniesla verzia MIUI V5 a odvtedy sa ROM mení len kozmeticky. Nedávno uverejnené video zobrazuje skúšobnú verziu MIUI 8 s niektorými zmenami týkajúcimi sa notifikácií. Video sa predovšetkým zameriava na notifikačné centrum, ktorého veľkosť je možné upravovať počas používania a zároveň ponúka príjemné farebné rozhranie či vynovené prepínače jednotlivých funkcií.

Xiaomi Mi Note Pro 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Spoločnosť sa samozrejme snaží udržať detaily v tichosti, no s blížiacim sa dátumom predstavenia môžeme očakávať viac takýchto krátkych videí zobrazujúcich ďalšie funkcie ROM. Fanúšikovia Xiaomi budú určite zvedaví, kedy ich zariadenie dostane MIUI 8. Napriek tomu, že Xiaomi Mi5 či súčasná generácia Redmi zariadení budú veľmi pravdepodobne medzi prvými, úplne prvým modelom s novou verziou ROM sa stane novinka Xiaomi Max. Napovedajú tomu už spomínané dátumy predstavenia jednotlivých produktov. V súvislosti so Xiaomi Max sa najviac spomína výbava v podobe 6,4-palcového FullHD displeja. Najnovšie informácie hovoria o Snapdragone 650, 2 GB RAM, 16 MPx zadnom fotoaparáte, 5 MPx prednom fotoaparáte a MIUI 8 založenom na Android 6.0.1. Okrem týchto dvoch noviniek by sme mohli oficiálne uvidieť aj Xiaomi Mi Band 2.

Zdroj: Gizchina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem. E-mail: [email protected]