Honor V8 prešiel certifikáciou TENAA, smeruje k nám prvý smartfón spoločnosti s 2K displejom

banner-p9
Od predstavenia vlajkovej lodi spoločnosti Huawei, Huawei P9, prešiel nejaký čas a na rade je dcérsky Honor, ktorý taktiež pripravuje svoj špičkový smartfón, ktorý má zaujať širokú verejnosť po celom svete. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Postupne sa nám odkrývajú nové detaily o tomto smartfóne a najnovšie nás zasiahli správy priamo z certifikačného úradu TENAA. Honor V8 bude priamym nástupcom minuloročného Honor 7 a výrobca teda zvolil nové označenie svojich high-end smartfónov. Už dávnejšie sme sa dozvedeli, že oficiálne predstavenie sa bude konať 10. mája, no na podrobnejšie špecifikácie sú zahraničné zdroje stále veľmi skúpe. Únik z TENAA nám teda povedal, že máme očakávať až dve verzie smartfónu, s kódovým označením KNT-AL10 a KNT-AL20. Premiérovou vlastnosťou smartfónu bude jemný 2K displej, ktorý svoje pixely rozloží na 5,7-palcovej uhlopriečke. Honor V8 sa teda rozhodol stať sa akýmsi experimentom, nakoľko materský Huawei potvrdil záujem o vstup na trh s virtuálnou realitou, kde zohrávajú displeje s vysokou jemnosťou kľúčovú úlohu. Novinka má prísť aj s verziou (pravdepodobne KNT-AL10), ktorá ponúkne tradičný FullHD panel.

honor-v8-2

Honor V8 – model KNT-TL10

Ak sa pozrieme na dizajn, vidíme istú podobnosť s P9-kou, ktorá je určite jedným z najkrajších zariadení na trhu. Nesmie chýbať 2.5D zahnutie a elegantné celokovové prevedenie. V tele o hrúbke len 7,75 mm by mal pracovať procesor Kirin 950 spolu so 4 GB RAM a 32 GB úložiskom, pričom verzia KNT-AL20 príde s novším Kirinom 955, 4 GB RAM a 64 GB interným úložiskom. V8-ku bude napájať 3400 mAh batéria. Nemal by chýbať ani najnovší Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou EMUI a taktiež aj inovatívny 12 MPx duálny fotoaparát s laserovým zaostrovaním.

Honor 7 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Predbežné informácie tiež naznačujú, že Honor V8 v žiadnom prípade nechce hrať na druhé husle a bude sa snažiť zapôsobiť na celosvetovú verejnosť aj vďaka svojej nízkej cene. Tá by sa mala pohybovať niekde na hranici 310 €. Predstavenie sa koná 10. mája a niet pochýb o tom, že dovtedy sa k nám ešte dostanú kadejaké informácie.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]