Príde Huawei tento rok konečne so smartfónom s 2K displejom?

banner-p9Displeje s 2K rozlíšením sú u smartfónov pomerne často diskutovaná téma. Takúto menšiu revolúciu priniesla ešte koncom roka 2013 spoločnosť Vivo, keď predstavila smartfón Vivo Xplay 3S, ktorý bol vlastne prvý smarfón s takýmto displejom.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Už v tom čase sa začali klásť otázky, či má takéto rozlíšenie vôbec nejaký význam. Po tomto smartfóne si začali brať príklad ďalší výrobcovia, ktorí tiež predstavili svoje 2K kúsky. Až dodnes však väčšina výrobcov zostáva pri najpoužívanejšom FullHD rozlíšení. Dôvod, prečo je to tak, je jednoduchý. Nielen, že rozdiel medzi FullHD a 2K voľným okom nepostrehnete, ale takéto rozlíšenie má vplyv aj na výkon smartfónu a výdrž batérie. Predsa len však musí mať 2K nejaké opodstatnenie, a je ním virtuálna realita. Tento pojem počujeme v dnešnej dobe čoraz častejšie a práve v nej vidí väčšina výrobcov veľký potenciál do budúcnosti. Dobrým príkladom je spoločnosť Samsung, keď predstavila vlajkové lode Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge s 2K displejmi. Neskôr svetu ukázala aj nové VR headsety, určené práve pre tieto modely. A práve tu sa už začína ukazovať pravý potenciál 2K rozlíšenia. Pri nosení VR headsetu by ste totiž už rozdiel medzi FullHD a 2K určite postrehli.

Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


samsung-gear-vr-for-s6-amazon
Zdá sa, že týmto spôsobom konečne začal uvažovať aj Huawei. Výkonný riaditeľ spoločnosti Huawei, Yu Chengdong, ešte minulý rok na sociálnej sieti zdieľal názor v zmysle, že 2K displeje sú len marketingový ťah a rozdiel medzi FulllHD a 2K rozlíšením naozaj nikto nepostrehne. Zároveň taktiež dodal, že toto rozlíšenie je vynikajúcim žrútom batérie a výkonu. Teraz sa však situácia začína meniť, nakoľko sa od odpovedí od fanúšikov dozvedá, že množstvo z nich preferuje 2K panel pred FullHD.

huawei vr 1
A vďaka jeho správe: „minulý rok by som si určite smartfón s 2K displejom nekúpil, nakoľko má negatívny vplyv na spotrebu energie a žiadny rozdiel oproti FullHD som nepostrehol. Teraz som však zmenil názor a viem, že môj ďalší smartfón bude mať 2K displej, pretože mám rád virtuálnu realitu!“ môžeme usúdiť, že Huawei by už naozaj tento rok mohol prísť s takýmto smartfónom. Huawei sa navyše k virtuálnej realite priblížil nedávnym predstavením svojho vlastného VR headsetu. Je to len ďalšie znamenie, že Huawei má o virtuálnu realitu naozaj záujem a určite nechce zaostávať.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.