CEO Xiaomi ukázal nový Mi Band 2 s LCD displejom, predstavený má byť 10. mája spolu so Xiaomi Max

Teraz čítate
CEO Xiaomi ukázal nový Mi Band 2 s LCD displejom, predstavený má byť 10. mája spolu so Xiaomi Max

banner-redmi3pro
V prípade únikov informácií nie je nič lepšie než samotný CEO predstavitelia spoločností, ktorí nám ukazujú aké novinky sa vo svete mobilných technológií chystajú. Rovnaký ťah predviedol aj Lei Jun, CEO spoločnosti Xiaomi, ktorý sa predviedol s ďalšou generáciou Xiaomi Mi Band.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Predchádzajúce generácie Mi Band sa stali veľmi populárne hlavne vďaka užitočným funkciám, nízkej cene a skvelej výdrži. Niečo však predsa len mnohým fanúšikom chýbalo. Bol to displej, na ktorom by bolo možné okamžite vidieť napríklad počet krokov, srdcový tep alebo aktuálny čas. Avšak, ako sa zdá, presne túto funkcionalitu môžeme očakávať od novej generácie smart náramku od Xiaomi.

Xiaomi MiBand 1S môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Xiaomi Mi BandXiaomi Mi Band 2

Na uverejnenej fotografii Lei Jun ukazuje Mi Band s jednoduchým LCD displejom. Náramok zároveň vypadá oveľa širšie než súčasný model, čo dúfame bude znamenať väčšiu batériu a následnú dlhú výdrž. Opäť to vyzerá, že hlavný komponent Mi Band zapadne do malej vaničky na jednoduchom remienku, tak ako to bolo aj v prípade predchádzajúcich generácií. Vyzerá to tak, že súčasťou dizajnu sa stane aj fyzické tlačidlo.

xiaomi dron ovladany mi bandom

V súvislosti s novým náramkom sa vynára aj ďalšia veľmi zaujímavá otázka. Vďaka predchádzajúcemu úniku patentu sa vie, že Xiaomi pracuje na drone, ktorý môže nasledovať nositeľa Mi Band a dokonca prijímať jednoduché príkazy vďaka gestám vytvoreným pomocou tohto náramku. Súčasná generácia Mi Band toho nie je schopná, mohol by však model na fotografii priniesť túto zaujímavú funkcionalitu?

xiaomi-max-front-official

Na zverejnenom videu Lei Jun taktiež potvrdil dátum predstavenia pripravovaného Xiaomi Max. Stať by sa tak malo 10. mája 2016, kedy by mohol byť predstavený práve aj Xiaomi Mi Band 2. CEO spoločnosti potvrdil aj odstránenie loga „Mi“ z prednej časti smartfónu, displej väčší ako 6 palcov (očakáva sa 6,4″) a hovoril aj o veľkej kapacite batérie. Okrem toho kolujú fámy o použití Snapdragonu 820 a 4 GB RAM, ktoré ale neboli potvrdené.

xiaomi-max-render-2

Zdroj: Gizchina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT technológie. Preto je u mňa prirodzený záujem o najnovšie novinky z mobilnej sféry. Nejde len o smartfóny, ale aj notebooky, nositeľnú elektroniku či virtuálnu realitu. Fanúšikom čínskych telefónov som sa stal po nástupe zariadenia INew V3 niekedy v roku 2013. Odvtedy ma čínsky trh neprestáva udivovať. Som rád, že sa pohľad na čínske produkty začal meniť a spoločnosť prestáva vnímať tieto zariadenia s obavami či výsmechom. Vo voľnom čase nepohrdnem dobrou knihou či edukatívnym dokumentom. Milujem šport akéhokoľvek druhu.
  • Patrik Tarics

    Ten pocit keď ste si cez víkend objednali Mi Band 1S a v pondelok sa dozviete, že o pár dní má byť nová lepšia generácia :/ :D

    • Filip Beran Polzer

      Jsme na tom úplně stejně :D