Slávne neslávny výrez je tu už s nami vyše roka a za ten čas si našiel mnoho fanúšikov, ale ešte viac odporcov. Aj samotní výrobcovia sa snažia tejto „ofiny“ nejakým spôsobom zbaviť. Huawei nám dnes ukázal teaser na nové zariadenie, v ktorom sa s klasickým výrezom nestretneš.

V podstate nie je žiadny problém vyrobiť smartfón s displejom na celej prednej strane. Lenže tá predná kamera. Milovníci selfíčok by po takomto zariadení určite nesiahli. Samozrejme, je tu riešenie v podobe rôznych výsuvných mechanických častí ako nám to už zopár výrobcov ukázalo. Ale čo v prípade, keď podobné mechanické záležitosti na svojom smartfóne nechceš? Podľa Huawei je zatiaľ jediným riešením „diera“ v displeji.

Zbohom výrez, vitaj diera!

Ako naznačuje aj oficiálny teaser od Huawei, novinka z ich dielne príde s displejom na celej prednej strane a s 360 stupňovým výrezom pre kameru umiestneným v ľavom hornom rohu. Viac informácií o tejto novinke povie spoločnosť 3. decembra. S podobným riešením pre budúcoročné modely príde aj Samsung, ktorý svoj displej s dierou nazval Infinity-O.

Prvým takýmto zariadením by bal byť model strednej vyššej triedy Galaxy A8S. Vyzerá to tak, že aj výrobcovia sa chcú tradičných výrezov zbaviť, no nie sme si istí, či je práve toto tá správna cesta. Napíš nám do komentárov, čo si o tejto novej dizanovej filozofii myslíš.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom