Huawei je po Samsungu druhým najväčším výrobcom na svete, a to aj napriek ťažkým časom, ktoré zažíva v dôsledku zákazu v USA, čo ovplyvňuje nie len predaje, ale hlavne využívanie služieb tretích strán, ako sú Google služby.

Tento zákaz postihol aj dávnejšie predstavený Mate 30 Pro, ktorý sa na Slovensko ani nedostal a aj tí čo si ho kúpia, tak v ňom nenájdu aplikácie spoločnosti Google a teda ani Obchod Play. V snahe udržať predajné čísla a zároveň obísť toto nariadenie bol predstavený smartfón Huawei P Smart Pro, ktorý sa tvári ako nový model, no v skutočnosti je to Honor 9X pod novým menom – píše portál Gizchina.

Príjemná cenovka

Ide o šikovný spôsob, ako obísť zákaz využívania Google služieb, nakoľko Honor už v minulosti certifikáciu získal a nikto mu ju už nevezme. Podobná taktika sa však nedá robiť donekonečna a fungovať môže jedine v zariadeniach strednej a nižšej triedy. Nie je tajomstvom, že problémy s udelením certifikácie bude mať aj nadchádzajúci Huawei P40, ktorému s veľkou pravdepodobnosťou nebude udelená a čaká ho podobný osud, ako Mate 30. Používateľ sa tak bude musieť spoliehať na alternatívy od Huawei, alebo využiť ďalšie spôsoby inštalácie Google aplikácii.

Huawei

Z pohľadu funkcií a parametrov je však Huawei P Smart Pro veľmi dobrým zariadením, ktoré zamieša kartami v strednej triede. V podstate sa ničím nelíši od sesterského Honoru. Základ tak tvorí procesor Kirin 710, 6 GB RAM a 128 GB úložisko s podporou microSD kariet. Systémom je Android 9.0 s nadstavbou EMUI 9 a je len malá šanca, že mu bude udelené povolenie aktualizovať na Android 10.

Fotogafický výkon zaisťuje trojica fotoaparátov s rozlíšením 48 MPx, 8 MPx (ultraširoký) a 2 MPx snímač hĺbky. 16MPx selfie snímač sa nachádza vo vnútri zariadenie a v prípade potreby sa vysunie. Snímač odtlačkov sa nachádza na pravej hrane zariadenia a slúži aj ako tlačidlo domov či na vyvolanie hlasového asistenta. Smartfónu nechýba ani 3,5 mm audio jack.

Zaujímavý je tiež displej, ktorý zaberá až 91 % prednej strany. Ide o 6,59” FullHD+ panel využivajúci LCD technológiu. Batéria má kapacitu 4000 mAh a nabíja sa výkonom 10W cez USB-C konektor. Cena je stanovená na 350 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom