Spor medzi Huawei a USA má pokračovanie. Huawei a jeho dcérska spoločnosť HiSilicon začala najímať čerstvých absolventov informatických odborov z celého sveta. Čínsky gigant spustil globálny náborový program, ktorý sľubuje skutočne zaujímavé platy, informuje Gizmochina.

Obchodná vojna, do ktorej sú už viac ako 2 roky zapojené Spojené štáty americké a Čína, pomaly začína pripomínať telenovelu. Nečakané rozhodnutia, zvraty v deji a vyostrovanie situácie. To všetko opisuje aktuálny spor.

Obe krajiny na seba uvaľujú rôzne sankcie, avšak asi najviac zo všetkých sa dotýkajú čínskej spoločnosti Huawei. Po tom, čo bol v apríli 2019 pridaný na čiernu listinu a zakázali mu obchodovať s americkými firmami sa zdalo, že spor ustupuje, keď Donald Trump na začiatku mája umožnil americkým firmám spoluprácu s Huawei na 5G sieťach.

Zobraziť celú galériu (1)
Flickr/Gage Skidmore

Avšak koniec sporu a s ním spojené zákazy boli v zápätí v nedohľadne. Americký prezident totiž predĺžil zákaz nákupu a používania telekomunikačných zariadení, ktoré predstavujú bezpečnostné riziko až do mája 2021. Čínsky technologický gigant tak môže aj naďalej obchodovať len s tými americkými spoločnosťami, ktoré získajú povolenie od Ministerstva obchodu USA.

Nenechaj si ujsť
Huawei prichádza o ďalší dôležitý trh, stopku mu vystavila Británia

Hneď o týždeň vydal Trump ďalšie pravidlo, ktoré zakazuje výrobcom procesorov dodávať komponenty pre Huawei bez súhlasu vlády USA, ak používajú americkú technológiu alebo softvér pri navrhovaní čipov. HiSilicon síce vyrába čipy pre smartfóny Huawei, avšak ich produkcia nie je dostatočná, a tak pre nich ďalšie vyrába taiwanská spoločnosť TSMC, od ktorej ich toto nové pravidlo odrezalo.

Huawei tak prišiel so skutočne zaujímavým nápadom. Rozhodli sa začať najímať čerstvých absolventov z odboru IT a iných skúsených pracovníkov z celého sveta. Najväčšou zaujímavosťou na nábore je však ponúkaný plat. Huawei sľubuje až 5-násobok toho, koľko zarábajú alebo koľko by im bolo ponúknuté v postgraduálnom štúdiu.

Podľa plagátu sa do nového náborového programu môžu prihlásiť postgraduálni absolventi alebo ľudia s magisterským titulom, ktorí ukončili alebo ukončia štúdium od 1. januára 2017 do 31. decembra 2021. Hľadajú ľudí do rôznych odborov, ako architektúra počítačov, technológia polovodičov, algoritmizácia či vývoj čipov.

Ako dodáva portál TechNave, v oficiálnom plagáte sa uvádza, že hľadajú talenty, ktoré môžu zažiariť. Hľadajú statočných ľudí, ktorí sa neboja výziev a chcú vyskúšať niečo nové a nabrať nové skúsenosti. Budú pracovať s Moorovými zákonmi integrovaných obvodov a prekážkami von Neumannovskej architektúry počítačov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom