Pred niekoľkými dňami sme priniesli informáciu, že USA varuje ostatné krajiny pred 5G technológiou od Huawei. Zdá sa, že v najbližších dňoch pribudne k USA aj Japonsko a ostatné krajiny. Problémy bude mať aj ZTE.

Huawei aktuálne prežíva krušné obdobie. Už skôr sme mohli počuť o tom, že USA zakázala využitie 5G technológie od Huawei pri budovaní sietí novej generácie. Okrem toho však výrazne varovala ostatné krajiny, aby jej zákaz nasledovali. Ďalšou nepríjemnou udalosťou pre Huawei bolo zatknutie jeho finančnej riaditeľky Meng Wanzhou. Zdá sa však, že nepríjemnostiam v centrále čínskeho giganta ešte neodzvonilo.

Japonsko nebude jedinou krajinou po USA, ktorá vyvodila voči Huaweiu následky

Agentúra Reuters informovala, že Japonsko sa v najbližších dňoch chystá ohlásiť zákaz 5G technológie pre vládne nákupy a účely od Huawei. Japonsko však nie je jediná krajina, ktorá sa k USA pridala. Zákaz využitia 5G technológie už nasledovali Nový Zéland a Austrália. V prípade Japonska zdroj agentúry Reuters potvrdil, že bude vydaný na základe bezpečnostných obáv zo špionáže a zbere citlivých dát.

Zákazu sa nevyhne ani ZTE

Spoločnosť Huawei však nie je jedinou spoločnosťou, voči ktorej bude v Japonsku uvedený zákaz využitia technológie pri budovaní 5G siete. Podobný zákaz chce Japonsko vyvodiť aj voči ZTE. V prípade ZTE však rezonovali hlavne škandály v predchádzajúcich rokoch, kvôli ktorým spoločnosť takmer zbankrotovala.

Ďalšie správy uvádzajú, že k spomínaným krajinám sa v tichosti pridáva aj Británia. Spoločnosť BT Group údajne odstraňuje aktuálne fungujúce 4G a 3G technológie Huawei a tiež uvádza, že v budúcnosti neplánuje využívať žiadnu technológiu od čínskeho giganta. Odstraňovanie technológie Huawei v Británii je však čisto iniciatíva BG Group a nevychádza z vládneho nariadenia. Každopádne však ide o veľký zásah do plánov Huaweiu a určite tým utrpia aj jeho zisky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP