Už v prvom štvrťroku budúceho roka bude predstavená nová vlajková loď Huawei, ktorá by znova mohla prekvapiť počtom objektívov na zadnej strane zariadenia. Kým v marci tohto roka ako jedna z prvých spoločnosti prišla s tromi objektívmi, v budúcom roku by ich mohlo byť o jeden viac.

Koľko objektívov je pri smartfóne vôbec potrebných? Dlhú dobu sme si bohate vystačili s jedným (Google Pixel má jeden doteraz) a fotky plne postačovali a vyzerali k svetu. Kvalita sa pridaním ďalších šošoviek síce zvýšila, no ako ukazuje Google pri modeli Pixel, vôbec toto opatrenie nie je potrebné zavádzať a všetko sa dá vyriešiť kvalitným snímačom a softvérom. Napriek tomu už o pár mesiacov Huawei predstaví model P30 a P30 Pro, pričom druhý menovaný prinesie až štyri objektívy na zadnej strane a ďalší jeden/dva na prednej.

Menej je niekedy viac

Informácia nepriamo pochádza z portálu MobileFunkde bol v katalógu objavený obal na pripravovaný model, pričom zadná strana obsahuje výrez až na štyri šošovky vo vertikálnom usporiadaní. Hovorí sa však o tom, že by novinka mala ponúknuť až 10x optický zoom. Uvidíme.

Prečítaj si tiež
Nemecko vyslalo jasný odkaz pre zvyšok sveta: Nemáme dôkaz, že Huawei predstavuje hrozbu

Ďalej môžme pozorovať dizajn prednej strany, kde napriek dostupnosti diery v displeji, Huawei ostane pri výreze, aj keď vo veľmi minimalistickej forme v tvare kvapky. To je však len dohad, ktorý vychádza len z tejto jednej fotografie, ktorá môže byť len ilustračnou. Ale tiež nemusí a môže to byť tak prvý reálny náhľad toho, čo si pre nás Huawei budúci rok chystá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom