Huawei P10 je jedným z nesmierne očakávaných zariadení, ktoré majú uzrieť svetlo sveta už na blížiacom sa technologickom veľtrhu MWC v španielskej Barcelone. Po vzore svojho predchodcu má táto novinka prísť vo viacerých verziách, pričom najnovší únik informácií odhaľuje detailné špecifikácie verzie s označením Huawei P10 Plus.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Jeden zo španielskych e-shopov zaradil túto pripravovanú novinku do svojej ponuky, čím nám poskytol priestor na zhodnotenie jeho špecifikácií. Tie sú vskutku chvályhodné a zostáva nám len veriť, že sa ich aj v skutočnosti dočkáme. Ak by tomu tak bolo, mohli by sme sa radovať z ďalšieho zariadenia vybaveného masívnou 8 GB operačnou pamäťou RAM. To však ani zďaleka nepredstavuje jediný ťahák tohto nesmierne zaujímavého prístroja.

zdroj fotografie: PhoneArena

Huawei P10 Plus by mal totižto ďalej ponúknuť 5,5-palcový zahnutý displej s FullHD rozlíšením. Tu však vzniká menšia nejasnosť, keďže sa v minulosti spomínal jemnejší 2K panel. O poriadnu porciu výkonu sa má starať jeden z najvýkonnejších mobilných procesorov od Huawei, ktorým je 8-jadrový Kirin 960. Na stránkach tohto e-shopu bolo taktiež spomenuté 512 GB úložisko, ktorého presná polovica by mala byť implementovaná v samotnom zariadení, zatiaľ čo tá druhá poukazuje na možnosť rozšírenia pamäte microSD kartou do veľkosti 256 GB.

Huawei P10 Plus
zdroj fotografie: Weibo

Nenechaj si ujsť
Unikli predpokladané ceny Huawei P10 a P10 Plus. Kam si až budeme musieť siahnuť do peňaženky?

Z predošlých únikov vieme, že má novinka ponúknuť aj 12 MPx duálny fotoaparát certifikovaný spoločnosťou Leica. Rovnako sa skloňuje prítomnosť Androidu vo verzii 7.0 Nougat. PhoneHouse.se ocenil Huawei P10 Plus s vyššie uvedenými špecifikáciami na cenu 799 $, pričom by mal byť k dispozícii v bielej, zlatej a čiernej farbe. To, či sa tieto sľubné parametre skutočne potvrdia, sa definitívne dozvieme približne o dva týždne.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
10%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
20%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]