Už o pár týždňov sa dočkáme novej dvojice vlajkových modelov spoločnosti Huawei. Tie čaká neľahká úloha v boji s čoraz dravejšou konkurenciou, ktorá sa snaží zastaviť v napredovaní tretieho najväčšieho výrobcu sveta. Čínskej spoločnosti sa však darí stále viac a uniknuté špecifikácie smartfónov P10 a P10 Plus naznačujú, že toto pozitívne obdobie tak skoro určite neskončí.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Hneď na začiatok si ale musíme vyjasniť jednu vec. Uniknuté údaje pochádzajú z dokumentu, ktorý sa dnes ráno začal šíriť internetom. Jeho legitimitu nie je možné nijakým spôsobom overiť, a tak nám zostáva len dúfať, že informácie, ktoré sú v ňom uvádzané sú aj skutočne pravdivé. Ak by tomu tak skutočne bolo, dočkáme sa sme troch rôznych pamäťových verzií P10-ky a ďalších dvoch verzií P10 Plus. Základná verzia modelu P10 má byť vybavená 4 GB pamäte RAM a 32 GB interným úložiskom, pričom si za ňu výrobca vypýta približne 470 €. O niečo vybavenejší model s rovnakou veľkosťou RAM pamäte, no so 64 GB úložiskom nás vyjde na 550 €, zatiaľ čo ten najzaujímavejší s cenovkou 630 € ponúkne 6 GB RAM a 128 GB internú pamäť.

Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: PhoneArena

Huawei P10 Plus bude výrazne drahší a za verziu so 4 GB RAM pamäte či 64 GB úložiskom zaplatíme cez 670 €. Suverénne najdrahší model bude obsahovať opäť 6 GB operačnej pamäte RAM a 128 GB interné úložisko, pričom sa jeho cenovka dostane až na astronomických 770 €. Oba smartfóny majú byť vybavené 5,5-palcovým 2K displejom a jediný rozdiel medzi klasickým modelom a modelom s označením Plus bude v použitom type zobrazovača.

zdroj fotografie: PhoneArena

Plus-ko totižto dostane displej zahnutý po ľavej a pravej strane. Inak sa môžeme tešiť na procesor Kirin 965, 12 MPx duálny fotoaparát certifikovaný spoločnosťou Leica, ale aj na 8 MPx selfie kameru. Oficiálne odhalenie týchto zariadení je odhadované na koniec tohto mesiaca, kedy sa koná technologický veľtrh MWC v Barcelone.

Nenechaj si ujsť
TIP: Pripravovaný Huawei P10 dostane nové farebné prevedenia a špičkový audio systém

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
70%
Chcem to
10%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]