Huawei nám ešte v priebehu marca predstavil svoje výrazné novinky z rodiny zariadení Huawei P20. Okrem štandardnej verzie sme sa dočkali aj modelu Lite a obzvlášť zaujímavého Pro. Teraz spoločnosť zverejnila čísla, ktoré odhaľujú, aký úspech medzi používateľmi zaznamenali.

A predajné čísla vyzerajú skutočne dobre. Šéf smartfónovej divízie Huawei, Kevin Ho, na nedávnej konferencii prezradil, že celkovo predali vyše 6 miliónov kusov z modelov Huawei P20. O takéto čísla sa pričinili všetky tri verzie, pričom pri priamom porovnaní s predchádzajúcou sériou Huawei P10, je nárast predajov na úrovni 81 %. Nová séria zariadení je v predaji len približne 3 mesiace a navyše nedostala sa ani do ponuky operátorov na lukratívnom trhu v USA.

Čínsky výrobca teda môže byť aj na základe týchto faktov rozhodne spokojný. Žiaľ, nad presnými údajmi predajov jednotlivých modelov Huawei P20 môžeme len špekulovať. Šéf Kevin Ho ich totiž bližšie nešpecifikoval a čísla (minimálne nateraz) ponechal v tajnosti. Rozhodne by bolo zaujímavé sledovať najmä úspech Huawei P20 Pro.

Adept na mobil roka

Tento smartfón totiž patrí jednoznačne k najinovatívnejším a najlepším zariadením roka. Svojimi vlastnosťami narušil nadvládu Samsungu medzi prémiovými Androidmi a všeobecne sa považuje za najlepší fotomobil súčasnosti. Vzhľadom na cenu sa ešte dá predpokladať, že počtom najviac do 6 miliónových predajov prispel lacnejší model P20 Lite. Štandardná verzia P20 rovnako ponúka slušnú výbavu, ktorá môže prilákať značný počet zákazníkov.

Huawei tak tento rok so svojimi modelmi potvrdil, že vie výrazne prehovoriť do boja o najlepšie smartfóny v daných triedach. V priebehu nasledujúcich mesiacov ešte očakávame príchod zariadení zo série Mate 20, kde by sme opäť pri prémiovom modeli mohli vidieť trojitý fotoaparát. Kým však ten čas nastane, rozhodne sa ešte predá mnoho smartfónov z radu P20.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom