Huawei Mate 9 s novými informáciami: 20 + 12 MPx duálny Leica fotoaparát a extrémne rýchle nabíjanie

banner-honor-8

Huawei, čínsky výrobca, ktorý kedysi splýval v dave, sa pomaly, ale isto prepracoval na jedného z najväčších výrobcov na svete. Spoločnosť si je toho plne vedomá a snaží sa aj naďalej stúpať. Popularita značky sa však už začína odzrkadlovať na cene, ktorá nepripomína štandardy konkurencie z Číny.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Opäť sa k nám zo sociálnej siete Weibo dostali nejaké tie uniknuté špecifikácie. Tentoraz sa jedná o očakávaný Huawei Mate 9. Ten by mal podľa zdrojov prísť s novým čipsetom HiSillicon Kirin 960, ktorý ukrýva osem jadier Cortex-A73 a je vyrábaný 16 nm technológiou. Ďalej sa špekuluje aj o použití duálneho fotoaparátu. Ten by mala opäť vyrobiť spoločnosť Leica. Jeden zo snímačov má mať rozlíšenie 20 MPx, kým ten druhý 12 MPx. Selfie milovníkov poteší najmä 8 MPx kamera na prednej strane. Ďalšou očakávanou funkciou je aj extrémne rýchla technológia nabíjania nazývaná ,,Super Charge Technology“. Tá zabezpečí nabitie až 50 % batérie za neuveriteľných 5 minút. O kapacite samotnej batérie však reč nepadla.

Huawei Mate 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

huawei-mate-9-render-2

Na tieto informácie sa musíme dívať s miernym nadhľadom. Nie všetko z Weibo sa nakoniec vo finálnom smartfóne aj ukáže. Zdroje spomínajú aj použitie 5,9″ displeja s FullHD rozlíšením. Celkovo sa očakávajú tri verzie smartfónu. Základná príde so 4 GB RAM pamäťou a 64 GB interným úložiskom s cenou 430 €.

huawei-mate-9-3

Render smartfónu

Vyššia verzia opäť ponúkne 4 GB RAM pamäť, no tentokrát až 128 GB ukladacieho priestoru. Cena sa zdvihne na 525 €. Posledná, prémiová verzia bude osadená masívnou 6 GB operačnou pamäťou. Interné úložisko sa zdvojnásobilo a dosahuje tak fantastických 256 GB. To sa však odzrkadlilo aj na cene, ktorá činí už 632 €. Očakávané predstavenie je v polovici novembra.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
30%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
10%
Neznášam to
10%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.