V testoch GFXBench sa objavil Huawei Mate 9, unikli detailné špecifikácie

banner-mate-8Huawei Mate 9 je ďalším špičkovým zariadením, ktorého predstavenie je už za dverami. Napriek tomu, že pôvodné správy, ktoré uvádzali 1. september ako dátum predstavenia boli dementované jedným z manažérov spoločnosti, špekulácie stále pretrvávajú. Navyše, je to práve model Mate 9, ktorý sa teraz údajne objavil v testoch GFXBench. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Záznam z benchmarku nám tak odhaľuje zaujímavé špecifikácie. Údajný Huawei Mate 9 by mal priniesť 5,9-palcový displej s FullHD rozlíšením. Ďalšie údaje prezrádzajú prítomnosť osemjadrového čipsetu HiSilicon Hi3660 a grafického čipu Mali-T880, Kódové označenie čipsetu by malo schovávať procesor novej generácie a zrejme tak pôjde o Kirin 970. Práve použitý procespr naznačuje, že testovaným zariadením je skutočne Huawei Mate 9, ktorý je s týmto procesorom spájaný už dlho.

Huawei Mate 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


huawei-mate9-benchmark

V zozname špecifikácií sa spomína aj najnovší Android 7.0 Nougat, 4 GB RAM a 64 GB vnútorné úložisko. Už dávnejšie sa hovorilo aj o prítomnosti 20 MPx fotoaparátu, no najnovšie záznamy už udávajú hodnotu 12 MPx. Na zadnej strane zatiaľ nemôžeme vylúčiť ani prítomnosť dvojice fotoaparátov, keďže práve Huawei prejavuje v tejto oblasti veľký záujem. Vpredu by sa mal objaviť senzor s rozlíšením 8 MPx.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
14%
Páči sa mi to
57%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
29%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem. E-mail: [email protected]