banner-mate-8Huawei P9 je vskutku výkonný smartfón, ktorý dosahuje kvalít tých najlepších zariadení. To však nič nemení na tom, že P9-ka nie je tým najvýkonnejším prístrojom, ktorého sa od spoločnosti Huawei tento rok dočkáme. Prekonať ho môže napríklad Huawei Mate S2. Predstavenie sa očakáva tesne pred blížiacou sa konferenciou IFA v Berlíne. Karty môže zamiešať aj Huawei Mate 9, o ktorom máme nové informácie.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Práve posledný zmienený smartfón má byť novou vlajkovou loďou tohto čínskeho giganta. To znamená, že od Mate 9 môžeme očakávať naozaj dychberúci výkon v kombinácii s prémiovo spracovanou konštrukciou. Teraz sme sa však dočkali nových informácii, ktoré prezrádzajú presne to, čo sme predpokladali. Zdroj zasvätený do výrobných procesov spoločnosti TSMC informoval o novinke na sociálnej sieti Weibo. Podľa jeho slov príde Huawei Mate 9 s procesorom Kirin 970. Ten by mal byť postavený na vysoko efektívnom 10 nm FinFET procese od spoločnosti TSMC. Zdroj ďalej uvádza, že Kirin 970 nebude jediným procesorom vyrobený touto technológiou. Spoločnosť MediaTek sa údajne taktiež rozhodla využiť túto efektívnu výrobnú technológiu a použije ju pri svojom procesore Helio X30.

Huawei Mate 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


huawei-kirin-950

[tip color=“white“]TIP: Huawei Mate 9 nebude predstavený na septembrovej konferencii, tvrdí manažér spoločnosti [/tip]

Tieto správy sa však prekvapivo nezhodujú s tými, ktoré sme mali možnosť sledovať v nedávnej minulosti. Tie uvádzali, že nová vlajková loď spoločnosti Huawei príde s procesorom Kirin 960. O tom máme aj omnoho viac informácii ako o 970-ke. Podľa predchádzajúcich informácii mal prísť procesor Kirin 960 s ôsmimi jadrami v kombinácii big.LITTLE. To znamená, že jedna časť jadier by využívala výkonnejšie jadrá ARM Cortex-A73 Artemis, zatiaľ čo tá druhú menej výkonné jadrá ARM Cortex-A53. Tento procesor mal byť údajne vyvíjaný 16 nm výrobným procesom spoločnosti TSMC. S ohľadom na nové informácie si myslíme, že Kirin 960 bude použitý v niektorých zariadeniach strednej vyššej triedy a objaviť by sa mohol aj v smartfóne Huawei Mate S2. Naopak výkonnejší a úspornejší procesor Kirin 970 by mal byť použitý v Huawei Mate 9 a taktiež v budúcoročnej vlajkovej lodi spoločnosti.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom