banner-p9Konferencia IFA sa rok čo rok uskutočňuje v meste Berlín. Tento rok štartuje 2. septembra a končí o päť dní neskôr, teda 7. septembra. To znamená, že do zahájenia tejto udalosti nám stále ostáva niečo vyše dvoch mesiacov. Možno práve konanie tejto konferencie motivovalo spoločnosť Huawei k tomu, aby rozoslala pozvánky na vlastnú udalosť konajúcu sa deň pred tou v Berlíne.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

IFA bola vždy významnou udalosťou pre čínsky Huawei. Za posledné roky sme sa totižto na tejto akcii dočkali predstavenia viacerých smartfónov modelovej rady „Mate“. V roku 2014 to bol smartfón Mate 7 a o rok neskôr tu svetlo sveta uzrela vtedy ešte nová vlajková loď Huawei Mate S. Tieto skutočnosti naznačujú, že by spoločnosť Huawei mohla na spomínanej akcii predstaviť práve nový phablet rady „Mate“. Zatiaľ však nie je celkom jasné, či sa dočkáme predstavenia Mate 9-ky alebo novej generácie modelu Mate S, ktorý by mohol niesť názov Huawei Mate S2. Pri minuloročnom modeli sme sa dočkali integrácie displeja s Force Touch technológiou, ktorá dokáže rozoznať pôsobiaci tlak na displej. Huawei Mate S túto technológiu priniesol ako úplne prvý smartfón na svete a možno práve kvôli tomu sa mu nepodarilo využiť plný potenciál. Čínsky gigant by mal teda pri novej verzii tohto smartfónu viac zapracovať na využití tejto zaujímavej vychytávky.

HUAWEI MATE 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>[tip color=“white“]TIP: Huawei Mate 9 bude zrejme prvým smartfónom s procesorom Kirin 960, očakávať môžeme aj duálny fotoaparát [/tip]

Stále je však otázne, či spoločnosť Huawei vôbec plánuje S2-ku predstaviť. Treba povedať, že minuloročný model nezožal taký úspech ako sa od neho očakávalo. To však hrá do karát možnosti druhej, ktorá hovorí o tom, že 1. septembra sa dočkáme zariadenia Huawei Mate 9. Jeho predchodca bol predstavený niekedy koncom novembra, no je možné, že tento rok nebudeme musieť čakať až tak dlho. Túto domnienku podporuje aj fakt, že konkurenčné zariadenia Samsung Galaxy Note 7 a iPhone 7 Plus, ktoré taktiež spadajú do kategórie tabletofónov, budú predstavené práve koncom augusta, respektíve začiatkom septembra. Tak či onak, stále zostáva do udalosti ešte veľa času a určite sa dočkáme ďalších únikov, ktoré snáď so sebou prinesú aj viac informácii.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú