Dátum 15. september 2020 sa môže do histórie pre Huawei zapísať ako jeden z najčernejších dní. Odvčera totiž vstúpili do platnosti aktualizované obmedzenia zo strany americkej vlády. Hlavní dodávatelia, ktorí používajú americké technológie, majú zákaz dodávania komponentov pre Huawei bez súhlasu Trumpovej vlády, informuje Gizchina.

Aktualizácia 17.09.2020

Slovenské zastúpenie Huawei redakcii FonTech.sk aktuálne potvrdilo, že telefónov má dostatok, a to ako zo starých modelov, tak aj z nových, ktoré ešte len plánuje uviest v tomto roku. Tento rok Huawei navyše potvrdil ešte minimálne dva ďalšie modely z radu Mate a P Smart a oba sa budú predávať aj na Slovensku.

Pôvodný článok

Zlou správou pre Huawei je momentálne fakt, že čelí tvrdému boju o prežitie, no ešte horšiu predstavuje, že nemá jasný plán, ako sa zo situácie dostať. Ide najmä o stopnuté dodávky čipov od spoločností TSMC, Qualcomm či SK Hynix, ale aj pamätí od Samsungu a najnovšie muselo prerušiť dodávky displejov aj kórejské LG, o čom si viac môžeš prečítať v tomto článku.

Huawei sa dostáva do úzkych. Začali platiť prísne zákazy USA

Spojené štáty zaviedli pravidlo, že firmy na celom svete, nielen tie americké, ktoré by chceli Huawei dodávať produkty vyrobené americkými technológiami, budú potrebovať povolenie formou obchodnej licencie od americkej vlády. Je však veľmi málo pravdepodobné, že by USA dalo túto výnimku všetkým dôležitým dodávateľom.

Ako informuje VOA News, kórejskí aj taiwanskí dodávatelia, ktorí spolupracovali s Huawei a používajú americké technológie, sa rozhodli sankcie dodržiavať, a tak je čínsky gigant aktuálne mimoriadne zaneprázdnený hľadaním alternatívnych dodávateľov vo svojej domovskej krajine.

Zobraziť celú galériu (0)
HiSilicon (Úprava redakcie)

Richard Yu, výkonný riaditeľ pre spotrebiteľský biznis Huawei, uviedol, že keďže neexistuje žiadny čínsky výrobca čipov, ktorý by dokázal vykryť všetky potrebné dodávky čipov, Huawei bude čeliť problému s nedostatkom čipov.

Podľa Gizchina je už medzitým v obchodoch nedostatok smartfónov Huawei. Zásoby sa čoskoro vyčerpajú a neočakávajú sa žiadne nové dodávky, takže modely radu Mate, Nova a P môžu čoskoro zmiznúť z predaja.  Navyše hrozí, že mnohé nové modely vôbec nemusia doraziť na globálny trh.

Prečítaj si tiež
Donald Trump zahnal Huawei do kúta. Odrezal ho od kľúčového výrobcu, ohrozuje tým celú firmu

Samotný Huawei však zostáva pokojný a vyzýva svojich fanúšikov, aby boli trpezliví a zároveň sľubuje, že premiéra modelu Mate 40 sa uskutoční podľa plánu. Nešpecifikuje však konkrétny dátum, no podľa informácií Gizchina sa tak stane najskôr v novembri tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom