O absencii podpory Google aplikácií v nadchádzajúcej vlajkovej lodi o Huawei si už pravdepodobne počul. Mnohí technologickí nadšenci sa teda domnievali, že Huawei s cenovkou P40 bude miernejší. Najnovšie úniky na Twitteri však naznačujú, že v spoločnosti Huawei si budú riadne uťahovať opasky.

Informácie o zmiernenej cenovke Huawei P40 v porovnaní s minuloročným modelom uverejnil na sociálnej sieti Twitter používateľ @RODENT950. Podľa úniku sa cena základnej P40-ky bude pohybovať od 470 €. Cena minuloročnej vlajkovej lode sa pohybovalo na úrovni zhruba 799 € v závislosti od predajcov. Tieto odhady rovnako naznačujú finálnu cenovku silnejšej verzie, kde cena P40 Pro v základe bude začínať pri 599 €.

Aj v tejto oblasti však dochádza k poklesu finálne ceny, keďže minuloročný model Pro sa  predával od 999 €. Novinkou v rodine vlajkových lodí spoločnosti Huawei a priamy konkurent napríklad pre iPhone 11 Pro Max by tento rok mal byť smartfón Huawei P40 Pro Premium Edition. Ten okrem nepraktického mena by vraj mal stáť od 1000 €.

Keďže horná hranica cenových odhadov je až tak drasticky odlišná od minuloročnej P30-ky, je zaujímavé sledovať rozhodnutia čínskeho výrobcu, ktorý napriek problémom mimo domovskej krajiny a absencii najzásadnejších aplikácií od Google spustí z cenovky vyššiu čiastku. Východiskom Huaweiu v tejto problematike by mohla byť vlastná, na mieru šitá platforma, o ktorej sa už niekoľkokrát diskutovalo. Portál GSMArena priniesol informáciu, že licencia na Google služby stojí v Európe okolo 40 dolárov.

Nenechaj si ujsť
Vo svete iniciujú petíciu, aby Microsoft poskytol Windows 7 ľuďom zadarmo

Ako však všetci vieme, Huawei implementáciu nového ekosystému do marcového predstavenia nestihne, a tak sme zvedaví, ako predaje najznámejšej produktovej línie Huawei v roku 2020 dopadnú. Na druhej strane vzniká otázka, ako dlho bude trvať zákazníkom prejsť na úplne nový ekosystém určený len pre zariadenia Huawei.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom