O absencii podpory Google aplikácií v nadchádzajúcej vlajkovej lodi o Huawei si už pravdepodobne počul. Mnohí technologickí nadšenci sa teda domnievali, že Huawei s cenovkou P40 bude miernejší. Najnovšie úniky na Twitteri však naznačujú, že v spoločnosti Huawei si budú riadne uťahovať opasky.

Informácie o zmiernenej cenovke Huawei P40 v porovnaní s minuloročným modelom uverejnil na sociálnej sieti Twitter používateľ @RODENT950. Podľa úniku sa cena základnej P40-ky bude pohybovať od 470 €. Cena minuloročnej vlajkovej lode sa pohybovalo na úrovni zhruba 799 € v závislosti od predajcov. Tieto odhady rovnako naznačujú finálnu cenovku silnejšej verzie, kde cena P40 Pro v základe bude začínať pri 599 €.

Aj v tejto oblasti však dochádza k poklesu finálne ceny, keďže minuloročný model Pro sa  predával od 999 €. Novinkou v rodine vlajkových lodí spoločnosti Huawei a priamy konkurent napríklad pre iPhone 11 Pro Max by tento rok mal byť smartfón Huawei P40 Pro Premium Edition. Ten okrem nepraktického mena by vraj mal stáť od 1000 €.

Keďže horná hranica cenových odhadov je až tak drasticky odlišná od minuloročnej P30-ky, je zaujímavé sledovať rozhodnutia čínskeho výrobcu, ktorý napriek problémom mimo domovskej krajiny a absencii najzásadnejších aplikácií od Google spustí z cenovky vyššiu čiastku. Východiskom Huaweiu v tejto problematike by mohla byť vlastná, na mieru šitá platforma, o ktorej sa už niekoľkokrát diskutovalo. Portál GSMArena priniesol informáciu, že licencia na Google služby stojí v Európe okolo 40 dolárov.

Nenechaj si ujsť
Vo svete iniciujú petíciu, aby Microsoft poskytol Windows 7 ľuďom zadarmo

Ako však všetci vieme, Huawei implementáciu nového ekosystému do marcového predstavenia nestihne, a tak sme zvedaví, ako predaje najznámejšej produktovej línie Huawei v roku 2020 dopadnú. Na druhej strane vzniká otázka, ako dlho bude trvať zákazníkom prejsť na úplne nový ekosystém určený len pre zariadenia Huawei.

Pošli nám TIP na článokSmartfóny