Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro sú ešte stále horúce novinky. Okrem nového dizajnu a nadupaných špecifikácií ponúkajú novú nadstavbu EMUI 9.0, ktorá posunula využitie umelej inteligencie na vyššiu úroveň.

Nová nadstavba EMUI 9.0, ktorá je postavená na základoch Androidu 9.0 Pie, bola predstavená už minulý mesiac. V reálnej prevádzke sme ju mohli vidieť až pri nedávnom predstavení noviniek Mate 20 a Mate 20 Pro. Pri týchto modeloch to však nezostane a na novú verziu sa môžu tešiť o niečo neskôr majitelia modelov P20, P20 Pro, Mate 10 a Mate 10 Pro.

EMUI 9.0 ponúkne platformu HiVision

Nová nadstavba EMUI 9.0 ponúkne svojim používateľom rozšírené možnosti využitia umelej inteligencie. Jej integrácia sa prejavila v platforme HiVision, ktorá má naozaj slušné vymoženosti. Napríklad stačí svoj fotoaparát namieriť na krajinu, jedlo alebo umelecké diela, a smartfón ich dokáže identifikovať. Pomocou HiVision vieš na základe jedla v zábere zistiť aj počet kalórii, ktoré ti naservírovali na tanieri. Nechýba ani preklad nápisov v cudzom jazyku v reálnom čase.

HiTouch či GPU Turbo 2.0 zaručene zlepšia používateľský zážitok

Ďalšou šikovnou implementáciu je funkcia HiTouch, ktorá obdobne dokáže identifikovať rôzne predmety. Na základe tejto identifikácie dokáže následne predmet vyhľadať v e-shope pre rýchle zakúpenie. Skvelou vychytávkou je aj funkcia GPU Turbo 2.0, vďaka čomu je nadstavba reaguje rýchlejšie o 25,9 % a latencia dotyku je znížená o 36 %. Aplikácie sa naviac dokážu otvárať o približne 102 ms rýchlejšie. GPU Turbo 2.0 dokáže naviac počas prehrávania náročného grafického titulu znížiť teplotu zariadenia až o 3,6 °C.

Používateľský zážitok je pre Huawei dôležitý

EMUI 9.0 tiež predstavuje aplikáciu na meranie času stráveného pri používaní rôznych aplikácií, ktorá je podobná implementácii aplikácie Google Digital Wellbeing. Huawei nazval aplikáciu ako Digital Balance, ktorá ti pomôže so sledovaním času, ktorý tráviš so svojím smartfón a zbaviť ťa prípadného rizika spojeného so závislosťou. Huawei sa teda všemožne snaží doručiť svojim používateľom ten najlepší zážitok a my môžeme len konštatovať, že je na naozaj dobrej ceste.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom