Len pár týždňov po oficiálnom predstavení novej vlajkovej lode M9 v Barcelone si HTC pripravilo horúcu novinku s prívlastkom Plus, ktorá ponesie špičkovú výbavu s pár funkciami naviac, ako to bolo u One M9.

[/blockquote]

HTC One M9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Ešte pred detailnejším predstavením je však nutné dodať, že zariadenie bolo predstavené v Pekingu v Číne a bohužiaľ hodlá aj ostať. S mimočínskou distribúciou HTC zatiaľ nepočíta. Nejedného fanúšika HTC však zarazí podlhovasté tlačidlo medzi mriežkou Boom Sound reproduktorov, podobné tomu, ktoré je už neodlučiteľnou súčasťou juhokórejského Samsungu. Nejedná sa však len o už známe tlačidlo Home, prvok nesie „novú“ funkciu – snímač odtlačkov prstov, ktorý prináša certifikáciu v Ázii populárneho AliPay Wallet cashless payment system.

Pozornejší si tiež všimli, že na displeji viac nesvietia navigačné softvérové klávesy. HTC sa opäť poučilo z chýb a prináša vymodlené tlačidlá, ktoré viac nie sú súčasťou displeja. Veľký comeback sa tiež koná pri dvojici fotoaparátov. Okrúhly dizajn hlavného 20 MP fotoaparátu a preostrovacia šošovka Ultra-Pixelového snímača opäť dominuje na zadnej strane. Ak už spomíname snímače, predný „selfie“ dostal do vienka opäť známy UltraPixel, ktorý pozná nejeden fanúšik selfies.

HTC One M9 Plus príde s 5.2 palcovým displejom so skutočne jemným rozlíšením 1440 x 2560 pixelov a ponúkne technológiu tekutných kryštálov – notoricky známy LCD panel. Chipset MediaTek MT6795T s osemjadrovým procesorom ponúkne takt 2.2GHz a je doplnený o 3 GB operačnej pamäte RAM. Dátové úložisko o kapacite 32 GB nie je rozšíriteľné, ale kapacita je podľa HTC pre bežné úkony postačujúca. Po softvérovej stránke príde novinka s najnovšou verziou Android OS 5.0 Lollipop, ktorá bude doplnená o špeciálnu „čínsku“ verziu Sense.

I keď zariadenie zbežne pripomína Samsung s logom HTC, svoju cieľovú skupinu si určite nájde. Zaujala vás novinka z taiwanskej dielne?

Zdroj: PhoneArena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom