Pre Sony už v budúcnosti nebudú hry pre jedného hráča prioritou, oznámil to prezident spoločnosti Sony Interactive Entertainment Jim Ryan, ktorý počas obchodného brífingu s akcionármi dodal, že sa chcú v najbližších rokov viac zameriavať na online tituly so službami, ktoré nazval aj ako „hry bez konca“.

Jediným takýmto titulom v portfóliu Sony je aktuálne iba športová hra MLB The Show 22. Herný režim Diamon Dynasty MLB The Show, rovnako ako populárny futbalový mód FUT, hráčom umožňuje nakupovať rôzne balíčky hráčov, tak aby si mohli vybudovať svoj vlastný tím snov.

Jim Ryan informoval, že do roku 2025 by malo byť uvedených 12 takýchto titulov a jednou z hier, ktorej vydanie je naplánované na najbližšie mesiace, má byť údajne aj nová verzia The Last of Us pre viacerých hráčov.

Sony

V podobnom duchu by sa mohlo pokračovať aj pri ďalších známych titulov. Portál Games Radar napríklad minulý rok informoval, že sa na internete objavili inzeráty od spoločnosti Guerilla Games, hľadajúce vývojárov pre multiplayerový projekt úspešnej hernej série Horizon.

Výrazná zmena obchodnej stratégie

Aktivity Sony vzbudzujú posledné mesiace veľkú pozornosť. Spoločnosť len nedávno ohlásila, že chce expandovať aj na PC či mobilný trh a už budúci mesiac predstaví dlho očakávanú upravenú verziu službu PlayStation Plus, ktorá má byť alternatívou konkurenčného Game Passu na Xboxe a PC.

Spoločnosť, ktorá sa po odkúpení štúdia Bengie stala začiatkom roka súčasťou zemetrasenia v hernom priemysle, sa začína pomaly presadzovať aj na filmovom poli.

Sony

Viaceré jej exkluzívne tituly si totiž vyhliadli hollywoodskí tvorcovia. Za zmienku stojí nedávno uvedený film Uncharted, či pripravovaný seriál pre HBO Max The Last of Us.

Poslednou zaujímavou správou ostáva potvrdená adaptácia ďalších troch herných hitov – Gran Turismo, God of War či Horizon, ktoré by sa mali postupne v najbližších rokoch predstaviť na streamovacích službách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP