Na začiatok si vysvetlíme, čo vlastne služba GeForce Now je a ako funguje. GeForce Now je služba, ktorá ťa dokáže pripojiť k superpočítačom Nvidie a umožní streamovanie hier do ďalších zariadení vo FullHD rozlíšenípri stabilných 60 fps.

Ak si používateľom Macu a rád by si si zahral…

Keďže vieme, že MacBook nikdy nebol navrhnutý na hranie a pravdepodobne ani v blízkej dobe nebude, Nvidia si pre teba pripravila veľmi zaujímavú a zároveň jedinú možnosť, ako si aj ty môžeš zahrať známe hry, ako sú napríklad Destiny 2, Playerunknown’s Battlegrounds alebo Fallout 4.

Celý princíp spočíva v spustení hry na cloude a následnom streamovaní do Macu (modely od roku 2013). GeForce Now je však stále v beta testovaní a práve preto ponúka možnosť vyskúšať si túto službu prvý mesiac úplne zadarmo. Následne na to ti bude účtovaný poplatok necelých 7 €.

Úvodné prostredie, keď si otvoríš aplikáciu

Pár príkladov hier, ktoré si môžeš zahrať vďaka GeForce Now

Za spomínaných 7 € nedostaneš len prístup do samotnej služby, ale rovnako k 57 rôznym hrám. Ostatné hry si môžeš, samozrejme, zakúpiť za ceny, ktoré sú totožné s tými na Steame a rovnako v službe Battle.net.

A čo na to konkurencia?

Ako môžeš z tabuľky nižšie vyčítať, GeForce Now je pekných pár rokov pred konkurenciou. Či vzhľadom na cenu, alebo kvalitu, je GeForce Now s prehľadom na vrchole „potravinového reťazca“.

Poďme sa vrhnúť do hry

Po spustení hry ťa služba začne pripájať na cloud a používateľov Slovenskej a Českej republiky zväčša pripojí na servery v Nemecku. Celý proces virtuálizácie trvá rádovo niekoľko desiatok sekúnd. Po úspešnom pripojení na cloud sa môžeš prihlásiť na Steam a vybrať si hru alebo si ju priamo zakúpiť.

Výsledok?

Výsledok je priam skvelý! FullHD obraz so 60 fps, a to všetko krásnych Retina displejoch. No čo? Už si sa rozhodol?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom