Na začiatok si vysvetlíme, čo vlastne služba GeForce Now je a ako funguje. GeForce Now je služba, ktorá ťa dokáže pripojiť k superpočítačom Nvidie a umožní streamovanie hier do ďalších zariadení vo FullHD rozlíšenípri stabilných 60 fps.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ak si používateľom Macu a rád by si si zahral…

Keďže vieme, že MacBook nikdy nebol navrhnutý na hranie a pravdepodobne ani v blízkej dobe nebude, Nvidia si pre teba pripravila veľmi zaujímavú a zároveň jedinú možnosť, ako si aj ty môžeš zahrať známe hry, ako sú napríklad Destiny 2, Playerunknown’s Battlegrounds alebo Fallout 4.

Geforce Now Banner

Celý princíp spočíva v spustení hry na cloude a následnom streamovaní do Macu (modely od roku 2013). GeForce Now je však stále v beta testovaní a práve preto ponúka možnosť vyskúšať si túto službu prvý mesiac úplne zadarmo. Následne na to ti bude účtovaný poplatok necelých 7 €.

Úvodné prostredie, keď si otvoríš aplikáciu

GeForce Now GUI

Pár príkladov hier, ktoré si môžeš zahrať vďaka GeForce Now

Herná knižnica GeForce Now

Za spomínaných 7 € nedostaneš len prístup do samotnej služby, ale rovnako k 57 rôznym hrám. Ostatné hry si môžeš, samozrejme, zakúpiť za ceny, ktoré sú totožné s tými na Steame a rovnako v službe Battle.net.

A čo na to konkurencia?

Ako môžeš z tabuľky nižšie vyčítať, GeForce Now je pekných pár rokov pred konkurenciou. Či vzhľadom na cenu, alebo kvalitu, je GeForce Now s prehľadom na vrchole „potravinového reťazca“.

Geforce stats

Poďme sa vrhnúť do hry

Fallout 4

Po spustení hry ťa služba začne pripájať na cloud a používateľov Slovenskej a Českej republiky zväčša pripojí na servery v Nemecku. Celý proces virtuálizácie trvá rádovo niekoľko desiatok sekúnd. Po úspešnom pripojení na cloud sa môžeš prihlásiť na Steam a vybrať si hru alebo si ju priamo zakúpiť.

Výsledok?

Destiny 2

Výsledok je priam skvelý! FullHD obraz so 60 fps, a to všetko krásnych Retina displejoch. No čo? Už si sa rozhodol?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
0%
 • Gaba

  Mě to teda hlásí, že „Not available at your region“.* CZ *

 • Jan

  Funguje to zatial len v Amerike, alebo nie?

 • Filip

  A free beta version of GeForce NOW™ is currently available for Mac gamers located in North America.
  Takze odporucam najskor vyskusat a az potom uverejnovat clanok

 • Michel

  Ako blázon som sťahoval macOS, bootoval na virtuálke a na koniec aj tak na veľké H…. Prosím autora článku nech nešíri falošnú nádej pre NTB s integrovanou grafikou :D https://uploads.disquscdn.com/images/f9e635b639fe2dd9e5b7c623b97f275cd0385f98176dba6c7f43eedbc9f1cdd5.png

  • Filip

   Už to funguje, prave som to skusal a ide to celkom dobre bez sekania na VDSL 40-50mbit.