Výrez v displeji je už dnes samozrejmosťou, no výrobcovia smartfónov posúvajú hranice ešte ďalej. Mohli sme byť svedkami rôznych vysúvacích konštrukcií, no dnes sa najviac hovorí o doslovných dierach v displeji.

Ako prvou spoločnosťou, s ktorou sa táto technológia spájala bola Samsung, ktorá mala prvý smartfón s dierou v displeji predstaviť v priebehu januára  2019 (Aktualizované: Samsung pred malou chvíľou predstavil Galaxy A8s, ktorý má taktiež dieru v displeji a ide o prvý smartfón, ktorý má nový displej Infinity-O, článok prinesieme samostatne). Číňania však nezaspali na vavrínoch a doslova juhokórejskému gigantovi vypálili rybník. Honor totižto v Hong Kongu dnes predstavil model Honor View 20, ktorý nemá žiadne rámčeky a predná kamera je umiestnená priamo v displeji.

Masívne rozlíšenie fotoaparátu a nová technológia Magic Turbo

Začiatkom roka spoločnosti Sony a Samsung predstavili nové čipy pre mobilné fotoaparáty, ktoré mali rozlíšenie až 48 MPx. Zariadení, ktoré by tieto čipy využívali je zatiaľ ako šafránu, no len pred niekoľkými hodinami sa k nim pridalo ďalšie a to konkrétne Honor View 20, ktorý bol zatiaľ predstavený len úzkemu okruhu ľudí a bez odhalenia viacerých špecifikácií. Známe je zatiaľ len to, že ide o snímač Sony IMX586, ktorý ponúka už spomínaných 48 MPx, veľkosť pixelov 0,8 µm a má ísť o jeden z najlepších snímačov na trhu, ktorý sa nestratí ani pri nočných záberoch.

Zaujímavé však je, že je na zadnej strane len jeden. To je u tohto výrobcu veľmi zaujímavé, nakoľko materská spoločnosť Huawei bola prvou, ktorá implementovala do smartfónu až štyri fotoaparáty, z toho tri sa nachádzali na zadnej strane. Sme tak nesmierne zvedaví na jeho kvalitu.

Prečítaj si tiež
Huawei prežíva hrozné obdobie. Po USA prijali zákaz o využívaní jeho 5G sietí ďalšie svetové veľmoci

Ďalšou známou špecifikáciou je použitie najnovšieho procesora Kirin 980, ktorý je vyrobený 7 nm technológiou a ponúka duálnu NPU jednotku. Zaujímavá je aj predná strana, ktorá je takmer bez rámčekov a všetky senzory a fotoaparát sú ukryté priamo v displeji. Samotný predný fotoaparát je umiestnený v otvore s priemerom 4,5 mm. Nový typ displeja nesie názov Full-View Display 3.0 a vidieť by sme ho mali aj pri Huawei Nova 4, ktorý má byť predstavený takto o týždeň.

Zaujme aj nová technológia Link Turbo, čo je simultánne využívanie mobilnej a bezdrôtovej siete, čo umožňuje stabilné a silné pripojenie za každých podmienok. To je zatiaľ všetko, čo o tomto zariadení vieme. Oficiálne predstavenie prebehne až 26. decembra v Číne a 22. januára bude zariadenie V Paríži predstavené aj pre Európu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom