Novinky zo série Honor smartfónov sú tu a prichádzajú s fantastickými špecifikáciami, nádherným dizajnom a príťažlivou cenovkou. 

Nové modely zo série Honor, teda Honor 20 a Honor 20 Pro prichádzajú v už tradičnom holografickom dizajne, ktorý z dielne Huawei už dobre poznáme. Okrem toho, že obe novinky prinášajú až štvoritú zadnú kameru, sa zdanlivo rovnaké telefóny značne líšia, a to hlavne v špecifikáciách jednotlivých senzorov.

Honor 20 a Honor 20 Pro

Dvojica nových modelov prichádza so 6.26″ FullHD LCD displejom, ktorý pokrýva až 92 % prednej strany aj vďaka prednej kamere, ktorá je umiestnená v stále populárnejšej diere v displeji. Predná kamera dosahuje v oboch modeloch rozlíšenie 32 MPx. Snímač odtlačkov prstov sa nenachádza v displeji, ale na boku zariadenia, čo je trochu škoda. Zadná strana ponúka až štvoritú kameru, no kvalita jednotlivých snímačov sa líši.

Honor 20 Pro prichádza s 8 MPx snímačom ktorý ponúka až 3-násobný optický zoom, v klasickej verzii Honor 20 sa na jeho mieste bude nachádzať iba 2 MPx snímač, ktorý bude slúžiť na lepšie vytváranie bokeh efektu. Obe zariadenia ďalej rovnako dostali hlavný 48 MPx snímač s clonou f/1.8 pri klasickej verzii a clonou f/1.4 pri Pro verzii.

Ďalej tu nájdeme 16 MPx ultra-širokouhlý snímač s clonou f/2.2 a posledný 2 MPx snímač s clonou f/2.4 určený na macro fotografie. Samozrejme nechýba ani laserové zaostrovanie a umelá inteligencia, ktorá z týchto snímačov dokáže vyťažiť maximum. Podľa známeho testu DXOMark dosiahol fotoaparát v Pro verzii fantastické skóre 111 bodov.

Obe novinky poháňa výkonný procesor Kirin 980, ktorému v prípade Honor 20 sekunduje 6 GB operačnej pamäte so 128 GB interným úložiskom a v prípade Honor 20 Pro je to kombinácia 8 GB operačnej pamäte RAM s 256 GB úložiskom. Batéria s kapacitou 4000 mAh pri Pro verzii ponúkne 22,5 W rýchle nabíjanie, v klasickom modeli je kapacita nižšia, iba 3750 mAh s rovnako rýchlym nabíjaním. Zaujímavosťou môže byť nový typ grafénového chladenia, ktoré má byť až o 50 % účinnejšie ako bežné typy chladení v smartfónoch.

Ako informuje portál PhoneArena, novinky prídu s celkom priaznivými cenovkami. Za Honor 20 zaplatíš 499 € a za Honor 20 Pro si výrobca pýta 599 €. To sú rozhodne hodené rukavice do boja s konkurenciou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom