BitCoin zaznamenával v poslednom období nesmierne úspechy a jeho cena siahala do výšin. Po neustálom raste a prekonávaní rekordov ale hodnota začala klesať kvôli rozhodnutiu Číny zrušiť bitcoinové burzy. Prvotný pokles ceny nasledoval ďalší, kedy sa suma za BitCoin znova znížila. 

BitCoin ešte donedávna zaznamenávala ohromný rast a hodnota sa bleskovo zvyšovala doslova každým dňom. Mnohých však takýto úspech netešil a najmä ázijské regulačné orgány pripravujú formálny zákaz pre domáce bitcoinové burzy. Obavy o likvidáciu trhu stúpajú a všetko môže vyvrcholiť, ak sa k podporeniu zákazu pridá aj Čínska ľudová banka.

Najväčší pokles hodnoty za posledné mesiace

Cena za túto obľúbenú menu za posledné 4 týždne klesla až pod hranicu 2800 €. Šanghajská bitcoinová burza totiž ukončí svoje domáce obchodné operácie už 30. septembra. Konečná hodnota BitCoinu k dnešnému dňu dosahuje výšku „len“ 2626.50 €. Pre niekoho môže byť pokles ceny výhrou, pre iného zasa smutnou správou, keďže prichádza o peniaze, ktoré do tohto biznisu investoval.

Nenechaj si ujsť
Bitcoin sa rozdelil na dve kryptomeny. Čo to znamená?

V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom klesla hodnota tejto kryptomeny až o celých 19 %. Odkedy BitCoin dosiahol svoju najvyššiu hranicu tak ide o najväčší pokles jeho ceny za posledné mesiace. Existuje reálna možnosť, že sa suma za túto virtuálnu menu ešte mierne zníži. Mali nakoniec analytici pravdu? Začne hodnota BitCoinu ešte viac klesať? Trhový vývoj hodnoty je zatiaľ neistý, no situáciu budeme sledovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom