BitCoin zaznamenával v poslednom období nesmierne úspechy a jeho cena siahala do výšin. Po neustálom raste a prekonávaní rekordov ale hodnota začala klesať kvôli rozhodnutiu Číny zrušiť bitcoinové burzy. Prvotný pokles ceny nasledoval ďalší, kedy sa suma za BitCoin znova znížila. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

BitCoin ešte donedávna zaznamenávala ohromný rast a hodnota sa bleskovo zvyšovala doslova každým dňom. Mnohých však takýto úspech netešil a najmä ázijské regulačné orgány pripravujú formálny zákaz pre domáce bitcoinové burzy. Obavy o likvidáciu trhu stúpajú a všetko môže vyvrcholiť, ak sa k podporeniu zákazu pridá aj Čínska ľudová banka.

Najväčší pokles hodnoty za posledné mesiace

Cena za túto obľúbenú menu za posledné 4 týždne klesla až pod hranicu 2800 €. Šanghajská bitcoinová burza totiž ukončí svoje domáce obchodné operácie už 30. septembra. Konečná hodnota BitCoinu k dnešnému dňu dosahuje výšku „len“ 2626.50 €. Pre niekoho môže byť pokles ceny výhrou, pre iného zasa smutnou správou, keďže prichádza o peniaze, ktoré do tohto biznisu investoval.

Nenechaj si ujsť
Bitcoin sa rozdelil na dve kryptomeny. Čo to znamená?

V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom klesla hodnota tejto kryptomeny až o celých 19 %. Odkedy BitCoin dosiahol svoju najvyššiu hranicu tak ide o najväčší pokles jeho ceny za posledné mesiace. Existuje reálna možnosť, že sa suma za túto virtuálnu menu ešte mierne zníži. Mali nakoniec analytici pravdu? Začne hodnota BitCoinu ešte viac klesať? Trhový vývoj hodnoty je zatiaľ neistý, no situáciu budeme sledovať.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
40%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
40%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]