Už ubehli skoro dva mesiace od toho, čo sa herec Robert Downey Jr. naposledy ukázal ako Tony Stark a.k.a. Iron Man. Zatiaľ čo Steve Rogers prenechal svoj štít a zároveň post Kapitána Ameriku jeho kamarátovi Samovi Wilsonovi (Falcon), pozícia Iron Mana zatiaľ ostáva voľná.

Svojim spôsobom by jeho štafetu mohol prebrať Peter Parker, no ten si ide svojou pavúčou cestou a neoblečie si na seba železný oblek. Avšak, herec Robert Downey Jr. má presnú predstavu o tom, koho by v budúcnosti Marvel Cinematic Universe určite chcel vidieť, informuje Screenrant. Je to postava dobre známa z komiksov, ktorá pokračovala v odkaze Iron Mana.

Robert Downey Jr. chce túto postavu v MCU

Ohľadom tejto témy sa vyjadril počas galavečera v Gene Siskel Film Center po tom, čo ho na pódiu privítala autorka Eve Ewing. Pred miestnosťou plnou ľudí prezradil, že by v MCU chcel vidieť postavu Riri Williams, známu aj ako Ironheart. Tá bola v komiksovom univerze predstavená pred troma rokmi a práve Eve Ewing má na starosti jej aktuálnu komiksovú sériu, informuje Cinemablend.

Vytvorená autorom Brianom Michaelom Bendisom a ilustrátorom Mikeom Deodatom, Riri Williams je geniálna tínedžerka, ktorá si zostrojila svoj vlastný “Iron Man” oblek. S Tonym Starkom sa stretla aj naživo, no hlavne používala jeho umelú inteligenciu na pomoc s oblekom. Zatiaľ čo sa Tonyho telo fyzicky zotavovalo, jeho umelá inteligencia bola pre Riri ako mentorom.

Nenechaj si ujsť
Toto sú najočakávanejšie filmy leta 2019. Na ktorý sa tešíš najviac?

Mimo komiksov sa postava Ironheart stihla objaviť aj v animovanej sérii Marvel Rising, či hneď v niekoľkých (aj mobilných) hrách. Uvidíme teda, či šéf Marvel Studios, Kevin Feige, niekedy v budúcnosti vyhovie Downeyho túžbe. Veríme, že sa v MCU už čoskoro začnú predstavovať rôzni mladí hrdinovia, okrem Riri Williams aj napríklad Miles Morales (Spider-Man) alebo Kamala Khan (Ms. Marvel).

Jej predstavenie v Marvel Cinematic Universe by skôr či neskôr mohlo viesť aj k tomu, že sa postava Tonyho Starka vráti na plátna kín. Či už iba jeho hlas vo forme umelej inteligencie, alebo hologram – ako to poznáme z komiksov. O tejto téme sme sa viac rozpísali v tomto článku (kde sa spomína aj postava Ironheart).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom