Americký vizionár a technologický priekopník Elon Musk sa objavil v hľadáčiku HBO, ktoré plánuje nakrútiť minisériu venovanú vesmírnej spoločnosti SpaceX. Ako informuje Deadline, práce na novinke už sú v plnom prúde a projekt je hotovou vecou.

Dokumentárna miniséria bude pozostávať zo šiestich epizód, ktoré dokumentujú založenie spoločnosti SpaceX a jej hlavné miľníky, ktoré korunuje úspešné dopravenie austronautov rakety Falcon 9 na Medzinárodnú vesmírnu stanicu v máji tohto roka.

Námetom na vznik dokumentárnej novinky je knižná predloha technologického žurnalistu Ashleeho Vancea s názvom Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future, producentsky projekt (okrem iných) zastreší populárny herec Channing Tatum s jeho spoločnosťou Free Association a bývalý riaditeľ filmovej divízie HBO, Len Amato.

SpaceX/Flickr

Zatiaľ nie je známe, na aké konkrétne udalosti sa bude dokument sústrediť, určite medzi nimi nebude chýbať zostavenie úzkeho tímu inžinierov, ktorých si Musk pre postavenie rakety vlastnoručne vybral. 18-ročná história spoločnosti SpaceX ponúka celú plejádu významných miľníkov dôležitých nielen pre spoločnosť SpaceX, ale letecký a vesmírny priemysel ako taký.

Nechýba medzi nimi dosiahnutie obežnej dráhy s použitím kvapalného paliva ako vôbec prvej súkromnej spoločnosti v histórii či pristátie v Tichom oceáne po dosiahnutí orbitu. Všetky dôležité informácie o SpaceX nájdeš aj v sérii našich článkov.

Do vesmíru aj s Tomom Cruisom

Chystaná miniséria od HBO nie je jediným televíznym projektom, s ktorým sa menom Ellona Muska spája. Technologický nadšenec má v súčasnosti spolupracovať aj na novej hollywoodskej snímke v hlavnej úlohe s Tomom Cruisom, ktorá sa bude nakrúcať vo vesmíre.

Flickr / Daniel Oberhaus

Technickú stránku by mala zabezpečiť práve Muskova spoločnosť SpaceX v spolupráci s NASA, ktorá bude zároveň aj odborným konzultantom.

Film zatiaľ nemá žiadny oficiálny názov, dokonca nemá ešte hotový ani scenár, na ktorom aktuálne pracuje režisér a scenárista Doug Liman. Ten s Cruisom spolupracoval napríklad na akčnej futuristickej snímke Edge of Tomorrow či životopisnom kúsku American Made.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom