Marcová herná nádielka bude mimoriadne štedrá. Po rozpačitom úvode roka, ktorý sprevádzal napríklad zbabraný Warcraft 3, sa konečne môžeme tešiť na poriadnu zábavu. Tu je 7 herných titulov, ktoré by v marci určite nemali ujsť tvojej pozornosti.

Division 2: Warlords of New York

Dátum vydania: 3. marec

Platformy: PC, PS4, Xbox One, Stadia

V rubrike nových mesačných hier sa spravidla nesústredíme na expanzie a DLC, rozšírenie Division 2 s názvom Warlords of New York je však také masívne, že znamená prakticky novú hru. Tomu síce zodpovedá aj cena 30 eur, za ktorú bude DLC dostupné, obsah by však mal stáť za to. Obrovský prídavok zavedie hráčov do New Yorku 8 mesiacov po udalostiach pôvodnej hry Division z roku 2016.

Okrem novej dejovej zápletky a hernej mapy tvorcovia kompletne prekopali herný systém, vylepšili mechaniky budovania postáv, objavovania herného sveta i lootovania koristi. Maximálna úroveň bude v prídavku zvýšená na 40, hráčov samozrejme čakajú aj ďalšie novinky, napríklad vo forme nových zbraní či špecializácie postáv.

Ori and the Will of the Wisps

Dátum vydania: 12. marec

Platformy: PC, Xbox One

Nádherná dobrodružná platformovka, Ori and the Blind Forest, sa po piatich rokoch konečne dočká pokračovania. Druhý diel jedného z najoriginálnejších herných dobrodružstiev posledných rokov bude nadväzovať na pôvodnú časť, hráči sa opäť môžu tešiť na emóciami nabitý príbeh s neopozeraným vizuálom.

V hlavnej úlohe sa aj tento raz predstaví duch Ori, ktorý sa v novej časti vydáva na cestu s cieľom objaviť svoj pravý osud. Okrem zasadenia príbehu i emotívnej hudby sa budúci vlastníci môžu tešiť nielen na množstvo náročných hádaniek, nové kúzla či zbrane, ale tiež monštróznych bossov a ďalších nových nepriateľov. Na ceste Ori narazí aj na množstvo starých známych. Ak si prvý diel doteraz ignoroval a chystáš sa rovno na dvojku, odporúčame ti najskôr si zahrať pôvodný diel.

Nioh 2

Dátum vydania: 13. marec

Platformy: PS4

Akčná hardcore RPG Nioh patrila v roku 2017 k najväčším herným prekvapeniam. Svojou nekompromisnou náročnosťou i originálnym zasadením si získala množstvo fanúšikov. Vysokú kvalitu titulu napokon podčiarkla aj prestížna nominácia na Hru roka. Tú síce Nioh vo víťazstvo nakoniec nepremenil, zanechaný dojem bol však viac než výborný a vývojári z Team Ninja sa ho v marcovom pokračovaní pokúsia zopakovať.

V ďalšej časti budú hráči opäť rúbať japonských démonov, tvorcovia sľubujú veľkolepejší zážitok prakticky v každom jednom smere. To znamená viac zručností, zbraní i originálnych, brutálne náročných nepriateľov, pripravených potrestať hráča za každú jednu chybu. Za hlavnú postavu pôvodnej časti, samuraja Williama Adamsa, si fanúšikovia v pokračovaní nezahrajú, dejovo je Nioh 2 zasadený pred udalosti prvého dielu.

Animal Crossing Switch New Horizons

Dátum vydania: 13. marec

Platformy: Nintendo Switch

Exkluzívna značka Nintenda, Animal Crossing, stihla za necelých 20 rokov celosvetovo predať viac než 30 miliónov kópií, niet sa čo diviť, že najnovší prídavok v sérii je v mnohých domácnostiach horúco očakávanou záležitosťou. Nová hra s podtitulom New Horizons vymení mestský ruch za odľahlý ostrov, na ktorom sa budú hráči opäť oddávať rôznorodým aktivitám a formovať podobu ostrova podľa vlastných predstáv.

Herná novinka má byť opäť dostupná aj pre najmenších herných fanúšikov a  ponúkne lokálnu kooperáciu až pre štyroch hráčov. Zabaviť by sa tak mohla pokojne celá rodina, trocha znepokojivo pôsobí poznámka o možnosti in-game nákupov. Veríme ale, že borci z Nintenda k platenému obsahu pristúpia citlivo a na hrateľnosť bude mať iba kozmetický vplyv.

Doom Eternal

Dátum vydania: 20. marec

Platformy: PC, PS4, Xbox One, Stadia

Zo zimnej letargie nás vo veľkom štýle preberie aj piate pokračovanie legendárnej strieľačky DOOM. Nadupaná akcia z pohľadu prvej osoby sa vracia vo svojej najlepšej podobe, priprav sa na zástup démonických protivníkov, ktorých treba rozstrieľať a naporciovať na franforce. Príbehom je Doom Eternal pokračovaním predchádzajúceho dielu z roku 2016, prím však bude opäť hrať krvavá akcia.

Jednotlivé arény majú byť omnoho vertikálnejšie, tvorcovia si pre fanúšikov opäť pripravili paletu smrtiacich inštrumentov, ktoré v boji proti zástupom démonov pomôžu. Novinkou v multiplayeri bude možnosť zahrať si za démonov, prípadne sa v móde Invasion infiltrovať do hry iného hráča a v role démona mu strpčovať život.

Half-Life Alyx

Dátum vydania: 23. marec

Platformy: PC (VR)

Keď v novembri minulého roka zástupcovia Valve oznámili, že sa chystá nová hra z univerza legendárneho Half-life, hráčske srdcia po celom svete plesali radosťou. Nakoniec prišlo trocha kruté vytriezvenie, keďže novým titulom nebude Half-Life 3 ale herný kúsok pre virtuálnu realitu s názvom Alyx. Aj napriek miernemu sklamaniu však musíme konštatovať, že pripravovaná hra vyzerá fantasticky a na VR zariadenia sa konečne rúti titul s obrovským potenciálom zaujať.

Half-Life: Alyx bude zasadený pred udalosti druhého dielu. Na čele príbehu sa ocitne dobre známa Alyx Vance, ktorá spoločne so svojím otcom bojuje proti invázii mimozemšťanov. Vývojári sľubujú previazanosť celého univerza, herní veteráni sa tak môžu tešiť na množstvo easter eggov i akciu popretkávanú hádankami. Prvý trailer si za prvých 24 hodín pozrelo viac než 10 miliónov fanúšikov, škoda len, že titul bude vydaný exkluzívne pre virtuálne zariadenia.

Bleeding Edge

Dátum vydania: 24. marec

Platformy: PC, Xbox One

Ori and the Will of the Wisps v marci nebude jedinou exkluzivitou Microsoftu a americká spoločnosť na hráčov ešte pred koncom mesiaca vytiahne novú multiplayerovú hru v štýle MOBA, Bleeding Edge. Za hrou stoja mimoriadne talentovaní borci z britského štúdia Ninja Theory, ktorí do sveta vypustili také hity ako napríklad Devil May Cry, Enslaved či Hellblade. Bleeding Edge teda rozhodne stojí za pozornosť.

Hra pri uvedení na trh predstaví 12 originálnych postáv s unikátnymi vlastnosťami a štýlom boja. Bojovníci sú rozdelení do troch tried – damage, support a tank. Bleeding Edge by teda mal ponúknuť pestrú paletu stratégií a rôznorodú hrateľnosť. Zabudnúť nesmieme ani na svieži, originálne pôsobiaci vizuál, ktorý hre dodá potrebný šmrnc. Či to bude stačiť aj na odlíšenie sa od ďalších podobne ladených titulov uvidíme na konci marca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom