Blizzard, ktorý si v poslednej dobe niekoľkokrát sám podkopol nohy, má opäť zavarené na malér. Na nedávno vydaný remaster Warcraft 3 s podtitulom Reforged, čakali fanúšikovia klasických stratégií niekoľko rokov, no ich nadšenie po vydaní hry okamžite opadlo. Hráči totiž avizujú, že hra je vydaná v tragickom stave.

Fanúšikov najviac nadávajú na technickú stránku titulu, graficky zle zvládnuté veci a nefungujúci multiplayer. Podľa používateľov na Reddite, hráči Warcraft 3: Reforged sa sťažujú najmä na hru viacerých hráčov, kde im spojenie trvá neuveriteľne dlho a aj po pripojení do hry narážajú na nestabilnosť pripojenia a následné odhlasovanie z hry.

Kameňom úrazu remastrovanej stratégie je najmä vizuál, mnohými označovaný ako horší v porovnaní s hrou spred 18 rokov. Fanúšikovia sa sťažujú aj na zmenené neintuitívne prostredie. V konečnom dôsledku hráči považujú túto verziu hry za jemne okrášlenú a dokonca horšie optimalizovanú v porovnaní s tou z roku 2003. Technicky je porovnateľná s fanúšikovským HD módom.

Posledným klincom do rakvy Blizzardu je grafické zhoršenie a absencia animácií v porovnaní s avizovaným trailerom z roku 2018. Hráči sa dokonca sťažujú na konfrontáciu vyžadovaného portálu battle.net s inštalačným súborom pôvodnej hry, kedy sa po jej spustení automaticky začne sťahovať 28 GB dát aj bez toho, aby vlastnili Wacraft 3: Reforged.

Nenechaj si ujsť
TOP 8 ikonických apokalyptických herných katastrof, ktoré sa nám vryli do pamäte

Hráči žiadajú vrátenie peňazí a hromadne bojkotujú Blizzard za jeho opätovné pošliapanie fanúšikovskej dôvery. Urazení ostávame aj my, keďže sme Warcraft 3: Reforged zaradili na zoznam najočakávanejších prerábok hier v nasledujúcich rokoch. Určité zdroje dokonca uvádzajú, že ak si náhodou aj ty bol zaradený do Beta testovania Reforged, o refundáciu sa ani nemusíš pokúšať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP