Po viac než dekáde čakania a špekulácií, nádejí a sklamaní, sa Half-Life konečne dočká novej hry. Správu na svojom Twitteri priniesli priamo tvorcovia, zlou správou však je, že nepôjde o želaný Half-Life 3, ale nový titul pre virtuálnu realitu. 

Len predvčerom sme ťa v našom špeciálnom článku informovali o 15. výročí Half-Life 2 a celosvetovom ošiali, ktorý FPS legenda z roku 2004 spôsobila. Aj napriek masívnemu úspechu a dnes už „kultovému“ statusu sa hra nikdy pokračovania nedočkala, keďže Valve medzičasom predstavil ďalšie extrémne populárne tituly vo forme DOTA či Team Fortress a na Half-Life akoby medzičasom zanevrel.

To sa však momentálne zmenilo, keďže tvorcovia oznámili novú hru zo sveta Half-life. Vynikajúcu správu však okamžite degraduje skutočnosť, že nejde o Half-Life 3, Episode 3 alebo hocičo iné, čo by znamenalo pokračovanie legendárneho dielu, ale o nový titul určený pre virtuálnu realitu.

Ponesie názov Half-Life: Alyx a ako naznačuje názov, hra bude prinajmenšom v určitom smere previazaná s Half-Life 2. Alyx Vance bola totiž jednou z kľúčových postáv slávnej druhej epizódy. Nič viac momentálne o hre známe nie je, ďalšie detaily Valve na Twitteri sľubuje vo štvrtok, čo je podľa Polygon 21. výročie vydania prvej Half-Life hry na PC. Oznámenie prebehne o siedmej hodine večer nášho času.

Tvorcovia v stručnom príspevku zároveň približujú, že pôjde o vlajkovú loď pre VR, s najväčšou pravdepodobnosťou preto môžeš očakávať exkluzívnu záležitosť pre HTC Vive, VR platformu, za ktorou Valve stojí. Senzácia sa teda nateraz nekoná a oznámenie želaného Half-Life 3 sa opäť odkladá na neurčito. Nádej však zomiera posledná, predovšetkým teraz, keď Valve univerzum populárnej hry znova otvára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom