HAKA je občianska organizácia, ktorá už dlhšiu dobu pomáha poškodeným občanom vypátrať ich ukradnutý majetok. Združenie teraz oznámilo prípravu novej aplikácie HAKATRON, ktorá odhalí ukradnuté autá v reálnom čase.

Ukradnuté vozidlá identifikuje sama

Bohužiaľ aj v roku 2020 je kradnutie vozidiel stále v móde a z toho dôvodu existuje viacero spôsobov, ako ukradnuté autá vypátrať. Jedným z nich je aj obrátiť sa na občianske združenie HAKA („Hľadá sa auto, krádeže automobilov“), ktoré už od roku 2016 pomáha poškodeným občanom vypátrať ukradnuté autá či bicykle a asistuje aj pri pátraní po nezvestných osobách.

Do skupiny je zapojených množstvo ľudí, pričom len na oficiálnej facebookovej stránke aktuálne nájdeme viac než 206 000 členov.

HAKA okrem možnosti evidencie ukradnutého vozidla podľa fotografií, EČV či VIN čísla na svojej stránke a skupine na Facebooku priniesla minulý rok aj aplikáciu HAKA System+ pre Android a iOS, kde je možné kradnuté vozidlá jednoducho vyhľadať. V tejto databáze sú údaje priamo z Ministerstiev vnútra SR a ČR.

Zakladateľ skupiny Štefan Farkaš nedávno pridal na Facebook príspevok s informáciou, že HAKA pripravuje novú aplikáciu s názvom HAKATRON, ktorá bude EČV vozidiel vyhodnocovať v reálnom čase. Stačí si dať napríklad telefón do držiaka vo vozidle tak, aby mohol snímať autá pred tebou a aplikácia bude identifikovať ukradnuté autá sama.

NOVÁ APLIKACIA HAKATRON ZLODEJI DOSTANU NA FRAK !!! Práca na HAKATRONE napreduje . Nová aplikacia bude vyhodnocovať vozidla automaticky. Stačí dať telefón do držiaka vo vozidle a aplikacia bude hľadať ukradnuté autá sama. AKO VIDITE základ už funguje a vie rozoznať SPZ zo živého videa. TERAZ sa bude programovat samotné overovanie , grafika a veľa ďalšieho. V hlave mám nielen to . Aplikácia časom bude vedieť rozoznavať nielen ŠPZ ale aj automobil ako taký. Podľa tvaru svetiel ,karoserie , farby , znaku a podobne . Aplikácia bude vedieť rozoznavať teda nielen či je auto ukradnuté ale ci ŠPZ na vozidle sedia na vozidlo ktoré sa kontroluje . Štát z eurofondov minul na niečo podobne a nie moc funkčné strašne milióny. Ja ako predseda občianskeho združenia HAKA tento systém mám za 15 000 EUR . Dokonca firma súhlasila že ho budeme splácať sumou 1000EUR mesačne. Ano zadlžim občianske združenie aj seba ale vám dám zadarmo aplikaciu proti zlodejom .Ale oplatí sa to !!!Upozorňujem že video je naše. Ideme správnou cestou . Zlodeji sa majú na čo tešiť!!! Pani zlodeji HAKA váše živobytie zničí akože sa Farkas volám !!!! STACILO HLADAJTE SI NOVU PRACU !!! SLUSNYCH LUDI OKRÁDAŤ NEBUDETE !!!

Gepostet von Stefan Farkas am Samstag, 23. Mai 2020

Peniaze vyzbieral aj od ľudí

Napriek tomu, že je novinka podľa Farkaša stále vo vývoji, poskytol zakladateľ aj video, ako aplikácia nasnímané EČV vyhodnocuje. Dokonca bude údajne časom schopná rozoznávať nie len značky, ale aj samotný automobil podľa tvaru svetiel, karosérie či farby.

Rozpozná tak nie len to, či je auto ukradnuté, ale napríklad aj či EČV na ňom sedia s údajom v databáze. Farkaš na tento systém údajne minul 15 000 € a je dokonca ochotný kvôli nemu zadĺžiť seba aj občianske združenie. Neskôr však oznámil, že na aplikáciu sa mu od fanúšikov skupiny podarilo vyzbierať 1500 €.

Novú aplikáciu s názvom POMÁHAM CHRÁNIŤ predstavil prednedávnom aj Policajný zbor Slovenskej republiky. Aplikácia sa v súčasnosti nachádza v prvej fáze a určená je osobám, ktoré sa stanú obeťami domáceho násilia. Dostupná je zatiaľ len pre obyvateľov Trenčianského kraja, no ďalšie verzie prinesú jej dostupnosť aj do ďalších miest po celej krajine.

Od aplikácie si PZ SR sľubuje predovšetkým bezpečnejšiu formu ohlasovania trestných činov, nakoľko pri niektorých prípadoch môže vytočenie núdzového čísla 158 znamenať zvýšené nebezpečenstvo zo strany útočníka/páchateľa.

Stiahneš si ju prostredníctvom Obchodu Play pre Androidy alebo App Store pre iOS zariadenia. Po stiahnutí je potrebné sa zaregistrovať a uviesť svoje reálne údaje, aby ti polícia v prípade ohrozenia vedela okamžite pomôcť. Pre používanie aplikácie musíš povoliť zdieľanie tvojej polohy (počas jej používania), aby ťa bolo možné v prípade potreby lokalizovať.

Aplikácie