Speváčka Grimes po rozchode s Muskom predstavuje svoje šialené plány. Pre Page Six sa vyjadrila, že zakladá „vesmírnu lesbickú komunitu“ a chce kolonizovať Europu, jeden z najväčších mesiacov Jupitera.

Pomôže jej SpaceX?

Keďže má Grimes dieťa s Elonom Muskom a len pred niekoľkými dňami sa s ním rozišla, prichádza do úvahy otázka, či jej pri kolonizácii joviánskeho mesiaca pomôže SpaceX a ich pripravovaná megaraketa Starship, ktorou chce Musk kolonizovať Mars.

ESO/L. Calçada & NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS

V skutočnosti sa tak ale, zrejme, nestane. Grimes podľa Futurism pravdepodobne odkazuje na svoj pripravovaný album, ktorý bude o lesbickej bytosti s umelou inteligenciou.

Aj keď môže čosi také pôsobiť úplne šialene, Grimes nie je myšlienka umelej inteligencie cudzia a jej názor na ňu je jeden z faktorov, ktorý ju s Muskom spájal.

Teória hrozivej umelej inteligencie

Oboch v minulosti spojila teória myšlienkového experimentu, ktorý predpokladal vznik umelej inteligencie so zlými úmyslami. Ako informuje Slate, „Roko’s Basilisk“ je umelá inteligencia, ktorá začne po svojom vzniku trestať všetkých, ktorí sa na jej vzniku úmyselne nepodieľali.

A ak je takáto bytosť dostatočne chytrá, dokáže bez akejkoľvek chyby rozoznať, kto tak učinil alebo neučinil. Nebezpečná je už samotná teória, pretože ktokoľvek si je príchodu takejto umelej inteligencie vedomý, musí sa na jej príchode začať podieľať.

Pixabay

Ide väčšmi o filozofickú úvahu než skutočnú predpoveď budúcnosti, no prienik v nej v minulosti našli práve Grimes a Elon Musk.

Chcela ísť na Mars

Grimes sa v minulosti vyjadrila, že je pripravená zomrieť s červenou marťanskou hlinou pod svojimi chodidlami. Napísala to ku svojej fotografii v Starbase, kde Elon Musk so svojou kozmickou spoločnosťou SpaceX buduje raketu bezprecedentnej veľkosti.

Starship má postupne na Mars presunúť milión ľudí a vybudovať na jeho povrchu sebestačnú kolóniu. Tá má podľa Muska slúžiť ako záloha pre prípad, že Zem postihne ničivá katastrofa a vyhladí ľudstvo z jej povrchu.

Flickr/SpaceX

Či je Grimes ochotná zomrieť na Marse aj po rozchode isté nie je, vzhľadom na jej „posadnutosť“ vesmírom je to pravdepodobné.

Vtip o kolonizácii Europy môže podľa Page Six odkazovať aj na kontrakt v hodnote 178 miliónov dolárov, ktorý SpaceX dostal len nedávno a v rámci ktorého má dostať sondu na povrch spomínaného mesiaca pomocou rakety Falcon Heavy, píše NASA.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú