Google nedávno predstavil novú dvojicu lacnejších zástupcov svojej modelovej rady, ktorí ponúkajú výbornú výbavu za nižšiu cenu ako minuloročné Pixely 3. generácie. Novinky s označením Pixel 3a a Pixel 3a XL tak majú prilákať väčšie množstvo zákazníkov a spolu s novým výmenným programom aj používateľov Apple smartfónov. 

Aby mohol Google presvedčiť ku kúpe svojich lacnejších smartfónov väčšie množstvo potencionálnych zákazníkov, nezastavil sa len pri znížení cien. Na svojej oficiálnej stránke ponúka aj výmenný program, v ktorom môžu záujemcovia predať svoje staré zariadenie a získať tak výraznú zľavu.

Výmenný obchod, ktorý nie je výhodný pre každého

Hoci pre mnohých majiteľov iPhonov by takýto obchod nedával zmysel, Google sa snaží priniesť ponuku, ktorá má presvedčiť používateľov pri prechode z iOS na jeho Android. Okrem Apple smartfónov však vykupuje aj modely od Samsungu, LG, Motoroly, Huawei, ale dokonca aj svoje staré kúsky. Ceny sa pritom odvíjajú od stavu zariadení, ale aj od toho, u ktorého operátora boli kupované a či sa jedná o kúpu Pixelu 3a alebo Pixelu 3a XL, informuje Daily Mail.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot/Google/FonTech

Nenechaj si ujsť
Google má lacný smartfón, ktorý zahanbí všetky drahé kúsky

Okrem amerických operátorov si môže zákazník vybrať aj možnosť „Iné“ v prípade, ak smartfón kupoval od inej spoločnosti. Čím lepší stav, tým lepšia výsledná cena. Pravdaže, nemôžeme očakávať vysoké ceny, za ktoré by sa taký iPhone Xs Max v bezchybnom stave predal v bazári.

Najvyššia ponuka, ktorú môže zákazník dostať za tento model v 512 GB verzii a funkčnom stave je približne 534 €, čo je zhruba len tretina z ceny nového modelu. Za 32 GB iPhone SE vo funkčnom stave ponúka Google približne 222 €.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot/Google/FonTech

V prípade nových smartfónov teda nie je tento výmenný obchod vzhľadom na cenu a výbavu nového Pixelu 3a a 3a XL príliš výhodný. Pokiaľ však chce niekto prejsť zo svojho starého iPhonu 6, za ktorý môže dostať najviac zhruba 219 €, na čistý Android v nových smartfónoch Googlu, vďaka tejto ponuke môže získať niektorú z posledných noviniek výrazne lacnejšie, informuje CNET.

Google Pixel 3a a 3a XL nemusí mať najvýkonnejší hardvér, no vyniká svojim systémom a najmä fotoaparátom, ktorý zahanbí aj o niekoľko stoviek eur drahšiu konkurenciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom