Pred pár dňami priniesol Google do Správ tmavý režim, ktorý zmenil prostredie aplikácie a pridal do nej čierne pozadie. Krátko na to však spoločnosť svoje rozhodnutie zmenila a prostredníctvom serverov tento režim používateľom zobrala. Najnovšia aktualizácia Správ od Googlu znova prinesie tmavý režim, ktorý bude zobrazovať nový typ písma v bielej farbe na čiernom podklade.

Google pred vyše týždňom sklamal používateľov, ktorí sa tešili na tmavý režim v Správach. Táto zmena pomáhala nielen očiam v noci, ale šetrila aj batériu OLED displejov. Zo zatiaľ neznámych dôvodov sa však spoločnosť neskôr túto funkciu rozhodla stiahnuť späť. Mohlo sa tak stať kvôli skrytej chybe, ktorú už ale softvérový gigant napravil.

Google všetko znova napraví

Najnovšie novinky totiž potešia fanúšikov tohto tmavého režimu, ktorý po druhýkrát príde do Správ už v najbližšej aktualizácii aplikácie. Google však nepropaguje túto funkciu agresívnym spôsobom, a tak bude mať aj po aktualizovaní každý používateľ spočiatku biely režim. Tmavé prostredie je možné aktivovať, respektíve aj deaktivovať po kliknutí na ikonu troch bodiek v pravom hornom rohu aplikácie Správy.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/Správy/FonTech

Nenechaj si ujsť
Fortnite pre Android má vážnu bezpečnostnú chybu, ktorá by sa nestala, ak by sa dal stiahnuť cez Google Play

Tí, ktorí si túto zmenu nestihli spočiatku užiť, môžu teraz okúsiť tmavý režim ešte predtým, než im Obchod Play ponúkne oficiálnu aktualizáciu. Správy vo verzii 3.5.052 s vylepšením Material dizajnom, novým písmom Google Sans a tmavým prostredím si môže každý stiahnuť priamo na tomto odkaze. Veríme však, že Google sa už tentokrát nerozhodne svojim fanúšikom zobrať to, čo im už raz vzal a možnosť aktivácie tmavého režimu v Správach ostane natrvalo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom