Ako informoval portál XDA Developers, spoločnosť Google začala testovať novú funkciu v spôsobe ovládania v novom Androide Q. Jedná sa o úplne ovládanie gestami a je teda možné, že v budúcnosti už v čistom Androide neuvidíme klasické ovládacie tlačidlá, ako ich poznáme teraz.

Ovládanie gestami už prišlo s Androidom P, no niektorí používatelia tomu jednoducho nevedeli prísť na chuť, a tak zostali pri klasickom používaní troch tlačidiel, menu, spustené aplikácie a späť. V tejto verzii si totižto môžeš vybrať medzi jedným či druhým spôsobom ovládania. V novej verzii Androidu Q by však podľa všetkého možnosť používať tlačidlá na ovládanie mohla úplne zmiznúť a nahradiť by ju mala možnosť ovládania iba gestami.

Na videu vyššie môžeš vidieť, že spôsob ovládania sa značne podobá na ten, ktorý poznáme z iOS. Ako informuje portál AndroidPolice, tlačidlo domov nahradí potiahnutie zo spodnej časti hore a tlačidlo späť bude reprezentovať potiahnutie z bočnej strany displeja.

Je pritom jedno, ktorým smerom potiahneš. Ako sme už písali vyššie, jedná sa o iba testovaciu funkciu, takže ešte nie je úplne isté, že sa objaví aj vo finálnej verzii Androidu Q. Ak by si si však takéto ovládanie gestami chcel vyskúšať už teraz, v Obchode Play určite nájdeš rôzne aplikácie tretích strán, ktoré nové ovládanie pridajú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom