Pred štyrmi rokmi spoločnosť Google predstavila experimentálny projekt Inbox, čo je v podstate e-mailový klient pre Gmail. Na tú dobu priniesol skvelé funkcie, jednoduchý dizajn a automatické rozdeľovanie prijatých správ do rôznych kategórií.

Aplikácia si veľmi rýchlo získala kopec zákazníkov, ktorí po vydaní Inboxu na Gmail veľmi rýchlo zabudli. Po čase sa objavila aj aplikácia pre smartfóny, čo ešte viac Inboxu pridalo na popularite. Postupne síce Gmail dostával niektoré funkcie z Inboxu, no aj dnes pôsobí oproti nemu nemoderne. Napriek tomu sa vedenie rozhodlo, že je na čase dať aplikácii posledné zbohom a udeje sa tak už začiatkom budúceho roku.

Aj s oficiálnym potvrdením

K oficiálnemu vypnutiu aplikácie dôjde v marci 2019, pričom používateľom Inboxu bude ponúknutá možnosť presunúť všetky svoje dáta do Gmailu. Po tomto dátume nebude možné aplikáciu ďalej používať. Správa bola zverejnená na oficiálnom účte na Twitteri. Dôvodom má byť hlavne fakt, že väčšinu funkcií Inboxu ponúka aj aplikácia Gmail a väčšina používateľov preferovala klasickú aplikáciu (alebo o nej nevedela, nakoľko nebola nejak výrazne propagovaná).

Prečítaj si tiež
Toto sú najvýznamnejšie zmeny, aké prináša nová verzia Gmailu

Koniec koncov, šlo len o experimentálny projekt, ktorý slúžil na testovanie nových funkcií. V snahe priniesť to najlepšie pre používateľov sa Google chce sústrediť na vývoj len jednej aplikácie. Aj keď spoločnosť chápe, že nie všetci sú s týmto rozhodnutím stotožnení, verí, že prechod späť k Gmailu bude pre nich príjemný. Dokonca je k tomu zverejnená aj oficiálna príručka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP