Univerzálny prepínač tmavého režimu v systéme Android 10 je skvelý, praktickejšia je však možnosť výberu tmavej témy priamo v aplikácii. Pre tých, ktorí chcú tmavý obchod Google Play, počas aktivovaného svetlého režimu v systéme alebo naopak, má Google dobrú správu, informuje Android Police.

Google prvýkrát predstavil svoj systémový tmavý režim pre Android 10. Po prepnutí do tmavého režimu, aplikácie a služby, medzi ktoré patrí aj Google Play, nasledujú systémové nastavenia.

Takéto správanie však mnohých používateľov trápi, pretože ak chcú mať svetlé rozhranie v Google Play, musia prepnúť celý systém späť do svetlého režimu.

Google však pridal nastavenie tmavého režimu priamo do Obchodu Play, čo používateľom umožňuje prepínať medzi svetlým, tmavým a automatickým režimom. Ako píše Gizchina, vylepšenie sa dá hodnotiť len dobre a systému Android zvyšuje univerzálnosť.

Táto funkcia však nie je dostupná pre všetkých používateľov Androidu. Momentálne je dostupná len v telefónoch so systémom Android 10. Menej príjemným prekvapením je fakt, že k dispozícii ho majú zatiaľ iba niektoré zariadenia. Krok vo všeobecnosti je však prirodzený, pretože Google zvyčajne vydáva aktualizácie na strane servera pre obchod Google Play a na zariadenia prichádza postupne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom