Nová rada Pixel smartfónov síce bude predstavená až v októbri, ale už tradične sa dostávajú na povrch rôzne úniky a špekulácie o tom, aké vylepšenia a zaujímavostí nová vlajková loď prinesie. 

S niektorými informáciami sa pochválila aj samotná spoločnosť Google, ktorá ukázala prednú stranu zariadenia aj s jednotlivým rozložením komponentov. Potvrdila tiež otváranie tvárou a nový senzor pohybu, ktorý bude reagovať na gestá (video). Ohľadom technických špecifikácií ale stále visel vo vzduchu otáznik. Pár mesiacov pred predstavením však portál 9to5Google prišiel s exkluzívnymi informáciami, ktoré odhaľujú viaceré komponenty z hardvérovej výbavy.

OLED displej s frekvenciou 90 Hz

Informácie majú pochádzať zo spoľahlivého zdroja a je preto pravdepodobné, že výsledné zariadenie im bude veľmi podobné. Nakoniec, predpovedať komponenty pre novú vlajkovú loď nie je tak náročné, nakoľko stačí zozbierať to najlepšie z aktuálneho trhu a povedať, že to novinka určite bude mať. Očakáva sa preto využitie procesora Snapdragon 855, ktorého bude dopĺňať 6 GB RAM. K dispozícii bude variant so 64 a 128 GB vnútornou pamäťou.

Google: Takto bude vyzerať predná strana pripravovaného Google Pixel 4

Zaujímavejší je ale displej a jeho technológia. Rovnako ako v minulosti, aj teraz majú byť predstavené dve rôzne verzie. Menšia z nich, Google Pixel 4 bude mať panel s uhlopriečkou 5,7″ a Full HD+ rozlíšením. Verzia označená ako XL ponúkne 6,3″ displej s rozlíšením QuadHD+. V oboch prípadoch pôjde o displej s technológiou OLED a obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Pre niekoho to je možno zbytočnosť, no ak raz okúsiš displej s viac ako 60 Hz, iný už viac nebudeš chcieť.

Fotky ako zo zrkadlovky?

Podľa doterajších informácií bude mať chystaný Google Pixel 4 na zadnej strane dvojicu fotoaparátov. Primárny s veľkosťou 12 MPx bude doplnený o 16 MPx teleobjektív. Rovnako tak selfie fotoaparát bude mať až 12 MPx. Podľa AndroidPolice má však spoločnosť Google pracovať na špeciálnom doplnku (možno objektív?), ktorý má byť schopný vytvárať skoro profesionálne zábery podobné tým z digitálnych zrkadloviek.

9to5Google: Zamaskované zariadenie zachytené v júni tohto roka

To by bolo rozhodne zaujímavé pre všetkých nadšencov fotografovania mobilom. Smartfóny Google Pixel aj napriek tomu vždy patrili na špičku vo fotografovaní a nikdy k tomu nepotrebovali nespočetné množstvo objektívov a megapixelov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú