Čas do predstavenia nových smartfónov od Googlu sa stále kráti a doteraz sme sa stretli s množstvom uniknutých informácií. Po odhalených fotografiách, ale aj unboxing videu nám toho 3. generácia Pixelov ukázala skutočne veľa. K doterajším detailom o Google smartfónoch pribudlo video, na ktorom Pixel 3 prezentuje niektoré svoje funkcie, vrátane skenovania e-mailovej adresy.

Oficiálna premiéra týchto noviniek už klope na dvere a my sme mali za uplynulé týždne možnosť vidieť nový Pixel 3 a Pixel 3 XL stále častejšie. Známy je tak už aj zrejme oficiálny dizajn tejto dvojice smartfónov, z ktorých jeden v sebe ponesie hlboký výrez displeja. Google upravil podobu zadnej steny svojich noviniek v porovnaní s aktuálnou generáciou len v malom rozsahu. Najväčšie zmeny sa udiali na prednej časti a po softvérovej stránke, kde sa nové Pixely budú pýšiť posledným Androidom 9.0 Pie a radom nových funkcií.

Užitočná funkcia pre biznismenov

Niektoré možnosti nového Pixelu 3, ktorý výrez displeja nedostane, sa ukázali aj na poslednom videu. V ňom je znázornená navigácia v systéme, notifikačná lišta s upozorneniami, časť konektivity smartfónu, ale aj možnosť, ktorú ocenia najmä podnikatelia. Pripravovaná vlajková loď Googlu totiž podľa videa zvládne s natívnou aplikáciou kamery skenovať e-mailové adresy, na ktoré bude možné ihneď poslať správu. Obdobná funkcia je už zahrnutá aj v Google Lens, kde je pre rozoznanie e-mailu potrebný sken vytvorenej fotografie vizitky. Pixel 3 to však zvládne „za pochodu“.

Nenechaj si ujsť
Google ukázal farby pre nový Pixel 3. Zaujalo najmä jedno špeciálne prevedenie

Zábery z videa tiež odhaľujú prostredie fotoaparátu smartfónu a jeho možnosti, digitálneho Google Asistenta, ale aj vytváranie a editovanie screenshotov, spolu s ukážkou videohovoru. V mnohých prípadoch sú fanúšikovia zvedaví na funkcie ešte nepredstavených smartfónov, no u Google Pixel 3 by sme teraz skôr ťažko hľadali informácie, ktoré o ňom ešte nevieme.

Detailné odhalenia vlastností tejto nadchádzajúcej novinky prezradili takmer všetko podstatné a nám neostáva už nič iné, len čakať na oficiálne predstavenie. To sa bude konať 9. októbra, kedy nám výrobca ukáže úplne všetky vylepšenia nových Pixelov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom