Čas do predstavenia nových smartfónov od Googlu sa stále kráti a doteraz sme sa stretli s množstvom uniknutých informácií. Po odhalených fotografiách, ale aj unboxing videu nám toho 3. generácia Pixelov ukázala skutočne veľa. K doterajším detailom o Google smartfónoch pribudlo video, na ktorom Pixel 3 prezentuje niektoré svoje funkcie, vrátane skenovania e-mailovej adresy.

Oficiálna premiéra týchto noviniek už klope na dvere a my sme mali za uplynulé týždne možnosť vidieť nový Pixel 3 a Pixel 3 XL stále častejšie. Známy je tak už aj zrejme oficiálny dizajn tejto dvojice smartfónov, z ktorých jeden v sebe ponesie hlboký výrez displeja. Google upravil podobu zadnej steny svojich noviniek v porovnaní s aktuálnou generáciou len v malom rozsahu. Najväčšie zmeny sa udiali na prednej časti a po softvérovej stránke, kde sa nové Pixely budú pýšiť posledným Androidom 9.0 Pie a radom nových funkcií.

Užitočná funkcia pre biznismenov

Niektoré možnosti nového Pixelu 3, ktorý výrez displeja nedostane, sa ukázali aj na poslednom videu. V ňom je znázornená navigácia v systéme, notifikačná lišta s upozorneniami, časť konektivity smartfónu, ale aj možnosť, ktorú ocenia najmä podnikatelia. Pripravovaná vlajková loď Googlu totiž podľa videa zvládne s natívnou aplikáciou kamery skenovať e-mailové adresy, na ktoré bude možné ihneď poslať správu. Obdobná funkcia je už zahrnutá aj v Google Lens, kde je pre rozoznanie e-mailu potrebný sken vytvorenej fotografie vizitky. Pixel 3 to však zvládne „za pochodu“.

Nenechaj si ujsť
Google ukázal farby pre nový Pixel 3. Zaujalo najmä jedno špeciálne prevedenie

Zábery z videa tiež odhaľujú prostredie fotoaparátu smartfónu a jeho možnosti, digitálneho Google Asistenta, ale aj vytváranie a editovanie screenshotov, spolu s ukážkou videohovoru. V mnohých prípadoch sú fanúšikovia zvedaví na funkcie ešte nepredstavených smartfónov, no u Google Pixel 3 by sme teraz skôr ťažko hľadali informácie, ktoré o ňom ešte nevieme.

Detailné odhalenia vlastností tejto nadchádzajúcej novinky prezradili takmer všetko podstatné a nám neostáva už nič iné, len čakať na oficiálne predstavenie. To sa bude konať 9. októbra, kedy nám výrobca ukáže úplne všetky vylepšenia nových Pixelov.

Pošli nám TIP na článokSmartfóny