Kým mnohí poprední výrobcovia smartfónov už svoje najnovšie modely stihli svetu ukázať, Google si svoje prekvapenie odkladá až do októbra. Práve začiatkom tohto mesiaca sa máme dočkať jeho nových vlajkových lodí, ktoré sa už niekoľkokrát prezentovali aj na reálnych fotografiách. Samotný Google teraz na svojom webe načrtol farby, v akých uvidíme nový Pixel 3 už počas premiéry 9. októbra.

Doterajšie úniky informácií nám o chystaných vlajkových modeloch Googlu už prezradili takmer všetky dôležité informácie, vrátane vylepšenej dizajnovej stránky. Reálne fotografie odhalili nevítanú zmenu vo väčšom Pixeli 3 XL, ktorého displej na vrchu obsadí veľký výrez. Popritom sa však ukázali aj špecifikácie hardvéru, ktorý bude zabezpečovať výkon a energiu pre tieto nové Google smartfóny.

Vopred známe detaily

Vo väčšom Pixeli 3 XL nájdeme displej s tenšími rámikmi po okrajoch, no spodná „brada“ v sebe ponesie reproduktor, ktorý bude vo výreze dopĺňať jeden ďalší, aby tak spolu priniesli zážitok z počúvania sterea. Okrem toho sa v útrobách tohto modelu dočkáme výkonného Snapdragonu 845 a 4 GB operačnej RAM pamäte. Podľa dostupných informácií mal Google zakopať 3,5 mm jack a do balenia pridať vlastné slúchadlá s USB-C konektorom.

Nenechaj si ujsť
Google Pixel 3 je nádejou pre používateľov, ktorých odstrašil výrez na väčšom modeli XL

Mnoho detailov o tejto pripravovanej novinke nám ukázalo aj uniknuté unboxing video. Tí, ktorí nepreferujú výrez displeja však budú môcť siahnuť po menšom Pixeli 3, ktorý tento kontroverzný prvok nedostane. Jeho vrchnú a spodnú časť tak obsadia rámiky, ktoré v sebe ponesú stereo reproduktory a na vrchu tiež duálny selfie fotoaparát. Zadnú stenu bude obývať znova len jeden hlavný fotoaparát a o výkon sa postará totožná hardvérová výbava.

Farby pre tohtoročný Pixel 3

Predstavu ako bude nový Google Pixel 3 vyzerať nám teda odhalené správy už priniesli a výrobca teraz ukázal, aké farebné verzie tento menší model dostane. Na svojej oficiálnej stránke totiž uverejnil trojicu plagátov s náčrtom smartfónu, ktorý pri kliknutí na logo „G“ zmení svoju farbu. Podľa tohto odhalenia sa tak znova dočkáme známeho čierneho prevedenia, ale aj elegantnej bielej farby. Novinkou však bude jemná mätová farba, pričom zelený rámik vnútri zobrazeného náčrtu môže odkazovať na sfarbenie hardvérových tlačidiel.

Spoločnosť tak tento rok staví na starú známu klasiku, no portfólio už neprinesie modrú farbu ako u prvého Pixelu. Rovnako sa ani tentokrát nedočkáme prevedenia, ktoré by už na prvý pohľad lákalo pohľady okoloidúcich. Červené, alebo iné výrazné sfarbenie svojho nového smartfónu môže Google ukázať o rok neskôr. Aktuálna dvojica Google Pixel 3 a Pixel 3 XL je už takmer za rohom a oficiálne ich uvidíme počas predstavenia, ktoré sa bude konať 9. októbra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom