Špecifický tím v Google vytvoril jednoduchý nástroj na kreslenie, ktorý dokáže pretvoriť primitívne kresby pomocou AI do ich modelovej podoby, informuje The Verge.

Nástroj sa nazýva Chimera Painter a jeho hlavnou úlohou je vygenerovanie detailnej animácie z jednoduchej kresby. Zatiaľ čo NVIDIA to skúša s hrami a IBM s MIT pri vytváraní budov, Google generuje pomocou AI fantasy príšery.

www.ai.googleblog.com

Tím v oficiálnom príspevku opisuje Chimera Painter ako metódu maľovania štetcom, ktorá sa nemá tváriť ako nástroj, ale skôr ako asistent. Veria, že ušetrí potrebný čas na vytvorenie vysoko kvalitného umenia. Nástroj je ale zatiaľ len v testovacej fáze.

Medzitým tím predstavil verejnosti štúdiu, ako by sa podobný nástroj dal využívať v realite. Vytvorili niekoľko predlôh fiktívnej fantasy kartovej hry, kde hlavnú úlohu hrajú vymyslené príšery, vytvorené práve vyššie spomínanou umelou inteligenciou.

www.ai.googleblog.com

Model strojového učenia pozostával z databázy viac ako 10 000 príšer, ktoré boli čiastočne procedurálne generované pomocou Unreal Engine. Každý z týchto obrázkov pozostáva aj zo špecifickej vrstvy, ktorá oddeľovala anatomické časti (nohy, krídla, hlava) od ostatných častí tela.

Modelovanie je podmienené hneď niekoľkými parametrami

Samotný model pozostával z množstva rôznych parametrov, ktoré sa prvotne museli upraviť, aby nakoniec dostali kvalitný výstup. Cieľom bolo pochopiť, ktoré verzie modelu boli lepšie ako ostatné, a preto samotní umelci poskytovali rôzne vzorky, definujúce najreprezentatívnejšie príklady.

www.storage.googleapis.com

Túto spätnú väzbu následne vývojári zhromaždili, čím na základe príkladov od umelcov dokázal definovať pocit hĺbky, textúru alebo mierku realizmu. Všetky tieto vstupy následne slúžili ako informácie pre generovanie čo najlepšieho obrazu.

Vďaka tomu si teraz aj ty môžeš v jednoduchom editore nakresliť vlastnú príšeru, kedy však jej modelovanie môže zabrať aj niekoľko hodín. Pokiaľ nehodláš do tohto experimentu vkladať drahocenný čas, určite si pozri aspoň štvoricu dopredu vytvorených príšer, aby si vedel, ako tento nástroj môže v budúcnosti uľahčovať prácu umelcom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom