Navigácia v rámci Google Máp bude v prípade iOS zariadení opäť o niečo intuitívnejšia. Čoskoro pribudnú možnosti hlásenia dopravných udalostí podobným spôsobom, aký ponúka Waze.

V prípade navigácií poznáme mnoho šikovných a intuitívnych aplikácií, od Google Máp, cez Waze, Sygic či mnohé iné. Často sa tak vedú nekonečné debaty o tom, ktorá je lepšia. Debaty sú intenzívnejšie, pokiaľ sa bavíme o Google Mapách a navigácii Waze, ktoré patria pod krídla Google.

Na zariadeniach s iOS už tento týždeň

Doposiaľ mal Waze voči Google Mapám výhodu v hláseniach rôznych typov dopravných situácií, ktoré vedeli poskytnúť vodičom prehľad na zvolenej trase. Google si uvedomil, že táto vymoženosť má svoju opodstatnenosť a pridal ju aj do Google Máp. Od mája tohto roka tak majitelia Android smartfónov vo vyše 40 krajinách sveta mohli pomocou Google Máp hlásiť dopravné situácie.

Google Mapy

Ako informuje portál The Verge, táto vymoženosť teraz prichádza aj na zariadenia s operačným systémom iOS, čo gigant potvrdil prostredníctvom svojho blogu.

Aktualizácia Google Máp s dopravnými hláseniami by tak mala prúdiť k používateľom počas nasledujúceho týždňa. Podobne ako na Android zaradeniach, Mapy umožnia hlásiť havárie, mobilné radary, kolóny, prácu na ceste, uzávierku pruhov, odstavené vozidlo či prekážku na ceste.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom