Ešte v roku 2013 Google získal pod svoje krídla aplikáciu Waze, ktorá používateľom poskytovala veľmi interaktívnu navigáciu. Od tohto momentu sa očakávala väčšia integrácia s Google Mapami, no gigant udržiaval aplikácie prakticky nezávisl0. Tentoraz sa však zdá, že Mapy dostanú jednu z kľúčových funkcií Waze.

Už pred mesiacmi sa v zdrojovom kóde Google Máp objavil stopy po možnosti nahlasovania rýchlostných radarov či nehôd na cestách. Teraz sú nové funkcie po dlhých mesiaoch konečne naplno dostupné pre viac ako 40 krajín po celom svete, no hlavne aj pre Slovákov, ktorým stačí postupne aktualizovať aplikáciu pre Android či iOS. Informuje portál TechCrunch.

Waze si získal popularitu najmä svojou interaktivitou, keď funguje na princípe hlásení od samotných používateľov. Tí majú možnosť reportovať nehody, policajné radary či rôzne obmedzenia v reálnom čase. Screenshoty z funkcie Google Máp, kedy informujú o policajných radaroch, priniesol portál Android Police.

Dané údaje následne pomáhajú ostatným vodičom na cestách, ktorí sa tak môžu vyhnúť nepríjemnostiam a lepšie si naplánovať svoju trasu. Navigácia Waze je teda pre šoférov veľmi cenným pomocníkom a dlho sa očakávalo, že sa v tomto smere inšpirujú aj Google Mapy. Daj nám vedieť, či sa novinky objavili aj u teba.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú