V sobotu 8. 2. 2020 oslávia Google Mapy už svoje 15. narodeniny. Pri tejto príležitosti americký gigant oznámil novú softvérovú aktualizáciu, ktorá by sa mala dostať k prvým zákazníkom už v marci, informuje portál CNBS.

Aktualizácia sa bude týkať oboch mobilných operačných systémov – Androidu aj iOS. Základom redizajnu je pridanie piatich tlačidiel do spodnej lišty, z ktorých tri sú úplne nové. K známym tlačidlám „Preskúmať“ a „Dochádzať“ po novom pribudnú „Uložené“, „Prispieť“ a „Aktualizácie“.

Tlačidlo „Preskúmať“ primárne slúži ako odporúčanie na rôzne reštaurácie, bary a udalosti v okolí, kde sa práve nachádzaš. „Dochádzať“ ukáže ako dlho bude trvať cesta naprîklad do práce na základe preferencií a zvolenej trasy.

Ak si si niekedy v minulosti označil miesta záložkami, odteraz sa tieto informácie budú združovať do tlačidla „Uložené“. Je to veľká pomôcka pri návšteve nového mesta, keď si chceš zaznamenať všetky miesta, ktoré chceš navštíviť.

Možno patríš k tým, ktorí radi prispievajú recenziami. V tomto prípade sa ti môže zísť nová funkcia „Prispieť“, čím urýchliš práve pridanie recenzie na obľúbený podnik alebo jedlo. „Aktualizácie“ zobrazia všetko populárne v okolí na základe odporúčaní ostatných používateľov máp.

Mapy budú vylepšené ešte v jednom smere. Google zapracoval na rozšírenej realite a aj tu prinesie nové prostredie. „Živé zobrazenie“ po novom namiesto šípky ponúkne červený bod, ktorý bude zobrazovať aktuálnu vzdialenosť od cieľa.

V marci získajú Mapy Google ešte niekoľko ďalších nových funkcií. Napríklad v Japonsku bude možné dopredu zistiť počet obsadených miest v metre. Či je daný objekt strážený kamerovým systémom alebo má svoju strážnu službu. Tieto novinky by sa mali časom rozšíriť aj do ďalších krajín.

Poslednou inováciou bude samostatná ikona aplikácie. Bude pripomínať špendlík, čím sa zbaví akejkoľvek schémy pripomínajúcu mapu, uvádza Business Insider.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú