Google doteraz zarobil na Androide neuveriteľných 22 miliárd dolárov

Teraz čítate
Google doteraz zarobil na Androide neuveriteľných 22 miliárd dolárov

banner-nexus-6pGoogle sa samozrejme neorientuje len na operačný systém Android a vo svojej bohatej zbierke má tucet veľmi dobre fungujúcich projektov, z ktorých sú niektoré naozaj revolučné a spoločnosti prinášajú ohromné denné tržby.  

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Ak ste náruživým fanúšikom operačného systému Android a radi by ste vedeli koľko asi tento projekt zarába, dnes ste našli svoju odpoveď. Oracle dnes uverejnilo štatistiku, podľa ktorej od roku 2012 Android zarobil Googlu okolo 22 miliárd dolárov a celkový obrat bol na úrovni 31 miliárd dolárov. Najväčší príjem prichádza z reklám smartfónov a samozrejme z Obchodu Play, ktorý je ťažným koňom väčšiny reklám.

google-android

Spoločnosť Oracle, ktorá stojí za spomínaným uverejnením citlivých informácií sa nemá príliš v láske s internetovým gigantom. Už dlhé mesiace panuje ostrý súboj medzi týmito dvoma spoločnosťami, nakoľko Oracle si nárokuje časť z tohto neuveriteľného zisku. V prípade, že súd preukáže vinu, Google bude musieť zaplatiť čiastku okolo 1 miliardy dolárov.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Študent a fanúšik najnovších technológií. Pre web FonTech.sk som začal písať v roku 2015 a v súčasnosti sa starám o denné novinky, recenzie zariadení a o administráciu. Vo voľnom čase si rád pozriem dobrý film, vypočujem kvalitnú hudbu a vyskúšam novinky z rôznych oblastí techniky. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na david@fontech.sk.