Mesiace čakania, no predovšetkým mnohých únikov a špekulácii sa skončili. Google na konferencii v New Yorku konečne predstavil najnovšie smarfóny Pixel 3 a Pixel 3 XL, nie sú to však jediné produkty, ktoré mali včera premiéru.

Zaujímavosťou je, že nové Google produkty boli dostupné na predobjednávku ešte pred skončením udalosti, čo pri predstaveniach nebýva zvykom. Najočakávanejšou novinkou boli samozrejme Pixel smartfóny tretej generácie, no dočkali sme sa aj nového tabletu, Chromecast, slúchadiel či umelej inteligencie Duplex AI. Bližšie detaily o všetkých týchto produktoch predstavených popri posledných Pixeloch nájdeš v nasledujúcich riadkoch.

Konkurencia pre iPad Pro a Surface Pro v podobe Google Pixel Slate ?

„More than a tablet. More than a laptop. It’s our new Pixel Slate“. Práve týmito slovami začalo predstavenie nového tabletu Google Pixel Slate, ktorý sa snaží oživiť upadajúci trh s tabletmi. Na pohľad klasický tablet disponuje masívnou 12,3″ LCD obrazovkou s rozlíšením 3000 x 2000 pixelov a podporou pre pomocný stylus Pixelbook Pen, ktorý sa bude predávať samostatne za necelých 90 €. Pre pohodlnejšie písanie umožnil Google pripojiť k tejto novinke aj hardvérovú klávesnicu cez Bluetooth pripojenie. Tá však nebude súčasťou balenia a zákazník za ňu bude musieť zaplatiť približne 174 €.

Nový Pixel Slate pritom spoločnosť ešte zákazníkom nesprístupnila, no stať sa tak má do konca tohto roka. Po príchode na trh si ho každý bude môcť zakúpiť len v tmavej modrej farbe za cenu začínajúcu na zhruba 524 €, pričom k nemu Google ponúkne aj 3 mesiace služby YouTube TV zdarma. Najvýkonnejší Pixel Slate potom vyjde na slušných 1 400 €.

Súčasťou hardvérovej výbavy tabletu je sú procesory Intel 8. generácie, z ktorých si bude možné vybrať model Core m3, Core i5, Core i7, alebo Intel Celeron. Operačná RAM príde vo verzii 4 GB/ 6 GB/ 8 GB a najvybavenejší variant ponúkne až 16 GB RAM. Interné úložisko bude začínať na 32 GB, no na výber bude aj 64 GB, 128 GB a 256 GB verzia tabletu. Fotiť s tak veľkým zariadením nebude bežné, no napriek tomu sa doň dostali slušné fotoaparáty. Na zadnej strane je to 8 MPx snímač so svetelnosťou f/1.8 a predok nad obrazovkou obýva 8 MPx snímač s clonou f/1.9.

Nenechaj si ujsť
Google Pixel 3 a Pixel 3 XL opäť posúvajú hranice mobilného fotografovania. Majú to iPhony tento rok spočítané?

Bezpečnostnú stránku si berie na starosť čip Titan C a pre autorizáciu používateľa do systému Chrome OS poslúži snímač odtlačkov prstov v tlačidle napájania. Z výbavy konektivity táto masívna novinka ponúka 2 x USB-C port a konektor pre pripojenie klávesnice. Nechýba mu však WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, no akosi sa zabudlo na podporu LTE. Nový Google Pixel Slate o rozmeroch 7.0 mm x 290.85 mm x 202.04 mm má pritom napájať veľká batéria, s ktorou vydrží na jedno nabitie až 10 pracovných hodín.

Prvé USB-C slúchadlá spoločnosti Google

Napriek tomu, že sa čakalo na tradíciu v podobe vylepšených Pixel Buds, fanúšikovia sa môžu tešiť ešte lepšej správe. Došlo k oznámeniu nových USB-C slúchadiel. Tie predstavujú vôbec prvé slúchadlá spoločnosti s týmto typom konektora. Priniesť by mali predovšetkým lepší a čistejší zvuk a vylepšené tlačidlo.

Vďaka nemu sa môžeš spojiť s Google asistentom, vypočuť si najnovšie upozornenia a využiť preklad dostupný v 40 jazykoch. Cena týchto zaujímavých slúchadiel predstavuje 26 € a dostupné sú v klasickom bielom prevedení.

Nová generácia Chromecast rýchlejšia o 15 %

Googlu trvalo až 3 roky, kým sa odhodlal priniesť vylepšenia do tohto doplnku, ktorý si obľúbili mnohí používatelia. Zmeny sa dotkli tiež dizajnu konštrukcie, ktorá si vo svojom strede zachováva logo spoločnosti. Najdôležitejšími úpravami však boli technické inovácie, ktoré vo výsledku spravili nový Chromecast o 15 % rýchlejším, pričom mu pribudla aj podpora pre streamovanie FullHD videa pri 60 fps.

Vylepšený model sa taktiež môže správať aj ako Chromecast Audio a zvláda prehrávať hudbu po synchronizácii s ostatnými reproduktormi pripojenými k inteligentnej sieti Google zariadení. Túto funkciu si však spoločnosť odkladá na neskôr. Cena tohto gadgetu sa pohybuje na úrovni približne 30 €.

Google Home Hub

Len deň po premiére obdobného produktu od Facebooku vyrukoval s vlastným riešením pre domácnosti aj Google. Jeho nový Home Hub v sebe integruje aplikácie ako Fotky Google, inteligentného Google Asistenta a podporuje aj prehrávanie videí cez YouTube. V jeho schopnostiach je tiež riadiť ostatné zariadenia podľa rutinných návykov používateľa a obsahuje funkciu pre rozoznávanie hlasu členov domácnosti.

Nenechaj si ujsť
Google tvrdí, že ak chceš najlepší fotoaparát, kúp si namiesto iPhonu Xs Google Pixel 3

V nečinnom režime táto novinka zobrazuje všetky dôležité informácie o počasí, čase, pripomienky z kalendára, no majiteľ si môže vybrať aj tichý režim, v ktorom mu Home Hub nebude posielať notifikácie. Do predaja pritom poputuje už 22. októbra za cenu 130 €, pričom k nemu každý dostane zadarmo aj 6 mesiacov YouTube Premium. Medzi prvými sa k nemu dostanú zákazníci zo Spojeného kráľovstva, Austrálie a Spojených štátov.

Duplex AI

Po predstavení na konferencii I/O 2018 a letnom testovaní stanovil Google finálny dátum vypustenia jeho hlasového systému s podporou umelej inteligencie. Duplex AI bude do Pixel smartfónov prichádzať postupne od novembra. Jeho výnimočnou vlastnosťou je pomocou hlasových príkazov používateľa pre Google Asistenta zavolať a rezervovať termín v kaderníctve.

Zobraziť celú galériu (7)
Google Developers/YouTube

Spoločnosť neprezradila, odkiaľ sa bude Duplex AI šíriť, no majitelia Pixelov ho môžu čakať už o pár týždňov. Okrem neho však do najnovších Pixelov 3 poputuje aj funkcia, ktorá odhalí falošné a spamové telefonáty, pričom dá používateľovi na výber, aby hovor odmietol, alebo prijal. Na túto vychytávku si však budúci majitelia starších Pixel smartfónov budú musieť počkať do konca tohto roka.

Na článku spolupracoval Patrik Zengevald.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom