Dlhé týždne sme postupne spoznávali vlastnosti chystaných Google smartfónov, ktoré sa každú chvíľu prezentovali na stále nových fotografiách či videách. Aj keď si mnohí mohli myslieť, že o týchto novinkách už vedia všetko, Google si predsa len pripravil niekoľko prekvapení, ktoré si odložil na ich oficiálne predstavenie. Najnovší Google Pixel 3 a Pixel 3 XL prichádza s ešte lepším hardvérom a funkciami, ktoré ocení každý milovník čistého Androidu a kvalitnej fotografie.

Na včerajšej premiére v New Yorku sa Google pýšil všetkými inováciami, ktoré do svojich nových smartfónov zahrnul. Napriek mnohým uniknutým informáciám nás Google Pixel 3 a Pixel 3 XL prekvapili aj ďalšími novinkami, ktoré potešia nejedného fanúšika. Hlavným rozdielom je aj v tomto prípade konštrukcia oboch kúskov, ktoré sa líšia nielen veľkosťou, ale aj podobou prednej strany. Popritom si inžinieri dali záležať aj na ešte vyššom výkone nového hardvéru a kvalitných fotografiách.

Kompaktné rozmery skrývajú veľký potenciál

Menší smartfón spoločnosti prichádza v kompaktnejších rozmeroch 145,6 x 68,2 x 7,9 mm a výsledná jeho hmotnosť činí len 148 gramov. Vďaka tejto kombinácii padne do rúk každého používateľa, ktorý si môže vychutnať aj zadnú stenu z kombinácie lesklého a matného skla. Tá v sebe skrýva ešte dokonalejší „single“ fotoaparát a snímač odtlačkov prstov. Šéf pre hardvér Google smartfónov, Rick Osterloh, dokonca pri predstavení prehlásil, že „pre každodenné používanie navrhli najlepší fotoaparát na svete a vložili ho do najužitočnejšieho smartfónu sveta“.

Sklenená zadná stena sa však postarala aj o prítomnosť bezdrôtového nabíjania, ktoré nájdeme u oboch verzií nových Google smartfónov. Ani menšie rozmery neodradili Google Pixel 3, aby používateľovi priniesol poriadny výkon s procesorom Snapdragon 845, ktorému vypomáha 4 GB operačná RAM pamäť. Pre osobné súbory si Google pripravil 64 GB/128 GB internej pamäte. Okrem výkonnejšieho hardvéru sa dostalo aj na vyššiu bezpečnosť, ktorú zabezpečuje špeciálny čip Titan M. Jeho úlohou je ochrániť všetky dôležité dáta používateľa.

Vo výbave konektivity sme sa teraz dočkali nového pripojenia Bluetooth 5.0 a pre milovníkov kvalitného audia sa na prednej stene nachádzajú dva stereo reproduktory. Tie z vrchu a zo spodku obklopujú 5,5“ AMOLED obrazovku s FullHD+ rozlíšením, ktoré chráni ochranné sklo Gorilla Glass 5. generácie. Odporcov výrezu displeja poteší v tomto prípade jeho absencia a nad displejom tak nájdeme klasický rámik, ktorý skrýva dva selfie fotoaparáty s 8 MPx rozlíšením. Jeden z nich disponuje clonou f/1.8 a druhý prináša svetelnosť f/2.2. Ich spojením je možné vytvárať selfíčka s obľúbeným „bokeh“ efektom.

Zásadné vylepšenia sa však dotkli aj jediného zadného objektívu, ktorý dostal 12,2 MPx a clonu f/1.8, pričom Google nezabudol ani na optickú stabilizáciu obrazu. Pri fotografovaní si potom môže každý vybrať ten najlepší záber, alebo dokonca upraviť po vzore nových iPhonov rozostrenie pozadia za objektom. Fotiť hravo zvládne nový Google Pixel 3 aj v HDR režime a videá natáča v 4K rozlíšení až pri 60 fps.

Nenechaj si ujsť
Google za kontroverzných podmienok ohlásil vypnutie svojej sociálnej siete

Smartfóny tejto spoločnosti sa stále pýšili perfektným fotoaparátom a posledné novinky nie sú žiadnou výnimkou. Veľkú pomoc pri fotografovaní poskytne umelá inteligencia, ktorá sa postará o tie najlepšie snímky. Bohatá nádielka funkcií ponúka používateľovi veľa možností, vďaka ktorým si opäť užije fotografie v špičkovej kvalite, alebo k nim pridá rozšírenú realitu.

Pre zálohovanie týchto dát prikladá Google k svojim novým smartfónom aj neobmedzené cloudové úložisko, tak ako tomu bolo minulý rok. Výbavu menšieho Pixelu 3 sa uzatvára menšia batéria, ktorá teraz dosahuje kapacitu 2 915 mAh.

Väčší súrodenec s nevkusným výrezom a takmer rovnakou výbavou

Najväčší Pixel smartfón 3. generácie prichádza s ešte väčším P-OLED displejom, ktorý sa teraz natiahol na 6,3“ a ponúka kvalitnejšie QHD+ rozlíšenie. Na jeho vrchu sa však objavuje prvok, ktorý bol tŕňom v oku mnohým po celý čas, kedy sa na svet dostávali uniknuté informácie. Jedná sa o výrez obrazovky, ktorý je jeden z najväčších, aký sme v smartfóne doteraz videli. Nie príliš vydarený dizajn však v sebe skĺbil takmer identickú výbavu a vlastnosti, aké ponúka menší Pixel 3.

Vo výreze tak nájdeme rovnaký duálny fotoaparát, prednú stenu obývajú stereo reproduktory, zadnú sklenenú časť zasa jeden 12,2 MPx fotoaparát a snímač odtlačkov prstov. Vnútro smartfónu obsahuje tiež totožný hardvér s procesorom Snapdragon 845 a 4 GB RAM. Výsledné rozmery Pixelu 3 XL sú však o čosi väčšie, konkrétne 158 x 76,6 x 7,9 mm, pričom celý smartfón váži 184 gramov. Do tejto konštrukcie sa pritom vošla aj väčšia 3 430 mAh batéria, ktorú je možné nabiť tiež bezdrôtovo.

Takmer identická výbava oboch nových Pixel modelov rozdelí zákazníkov na dva tábory, a to medzi tých, ktorí majú radi väčšie obrazovky s výrezom a fanúšikov menších obrazoviek bez neobľúbeného „notchu“. V oboch prípadoch si však každý vychutná čistý Android 9.0 Pie, ktorý dostal množstvo softvérových vylepšení, vrátane podpory ovládacích gest a ďalších noviniek. Medzi nimi nájdeme aj stláčane bokov smartfónov pre vyvolanie Google Asistenta.

Nebude to lacné

Google tak premiérou oboch smartfónov potvrdil svoje zameranie, ktorým je poskytnúť zákazníkom špičkové fotoaparáty, skvelé audio či poriadny výkon. To všetko prichádza v elegantnom tele zahalenom do troch farebných prevedení: Just Black, Clearly White a Not Pink.

Záujemcov o tieto modely však už zrejme nepotešia výsledné ceny, ktoré sa opäť šplhajú ešte vyššie. Za základný Pixel 3 v 64 GB verzii si Google pýta 860 € a 128 GB ROM bude stáť 960 . Veľký Pixel 3 XL si pritom ponesie cenu 960 € za variant so 64 GB úložiskom a pri 128 GB úložisku zákazník vytiahne z peňaženky až 1 060 €, pričom predobjednávky na tieto novinky už boli spustené.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom